pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 903

Wybór idealnej karmy dla psa

Materiał partnera:

Jaką suchą karmę dla psa warto wybrać? Czy każda karma tego rodzaju będzie odpowiednia dla pupila? Czy w ogóle psy powinny jeść suchą karmę? Jeśli tak, to dlaczego? Gdzie kupić dobre i zdrowe produkty? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Źródło: unsplash.com


1. Jaka sucha karma dla psa?
2. Gdzie można kupić suchą karmę dla psa?
3. Czy każda karma sucha będzie odpowiednia?
4. Dlaczego warto podawać karmy suche?

Odpowiednia, dobrze zbilansowana dieta psa to podstawa. Warto kupować sprawdzone i zdrowe produkty, dzięki którym nasz pupil pozostanie przez cały czas w odpowiedniej kondycji. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zarówno białko zwierzęce, jak i warzywa. Właściciele psów powinni wystrzegać się produktów zbożowych, które często są w składzie tańszych i słabszej jakości karm. Oczywiście pewne aspekty diety mogą nieco się różnić. Wszystko zależy od rasy psa, jego wieku, poziomu aktywności i stanu zdrowia. Dziś przedstawiamy podstawowe informacje na temat suchych karm, które warto znać.

Jaka sucha karma dla psa?Karma sucha to pokarm, który można podawać właściwie wszystkim psom w każdym wieku. Warto jednak pamiętać, że w standardowym produkcie w składzie mamy tylko od około 7% do 9% wody, dlatego musimy zadbać o to, by pies miał zawsze dostęp do świeżej wody, by te płyny uzupełnić. Dodatkowo należy pamiętać, by nie podawać psu zbyt dużej ilości suchej karmy. Wystarczy naprawdę mała porcja, by pies był najedzony, ponieważ jest ona - w przeciwieństwie do karmy mokrej - bardziej kaloryczna i tym samym syta. Najlepsza karma sucha dla psa to oczywiście ta, która w swoim składzie nie ma zboża. Jako właściciel czworonoga, powinieneś o tym pamiętać! Dlatego nie zalecamy kupować suchej karmy w marketach, ponieważ tam najczęściej sprzedaje się słabej jakości karmy zarówno dla psa dorosłego, jak i małego.


Gdzie można kupić suchą karmę dla psa?Karmę suchą dla psa można kupić w każdym sklepie zoologicznym - zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Jednakże nie w każdym miejscu znajdziesz dobrej jakości pokarm. Pamiętaj, by przed zakupem zapoznać się ze składem danej suchej karmy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz zdrowe i odpowiednie jedzenie dla swojego pupila. Jeśli potrzebujesz sprawdzonej karmy suchej dla psów, koniecznie sprawdź produkty proponowane przez markę Brit. Dużą popularnością cieszą się również rozwiązania firmy Josera, Acana czy Raw Paleo. Praktycznie każda z wymienionych marek produkuje bezzbożowe karmy dla psów. Decydując się na produkty dostępne w sklepie internetowym Aptete, masz pewność, że ostatecznie otrzymasz zdrowy pokarm, mający w swoim składzie wszystkie najważniejsze substancje odżywcze. W ofercie wspomnianego sklepu znajdziesz także odpowiednie rozwiązanie dla twojego psa, który ma wrażliwy układ pokarmowy.

Czy każda karma sucha będzie odpowiednia?Nie każda sucha karma dla psa będzie odpowiednia. Zawsze kupując tego rodzaju pokarm dla swojego pupila, warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład karmy. To, co najbardziej powinno Cię interesować, znajdziesz na samym początku. Oznacza to, że tych substancji jest w danym pokarmie najwięcej. Ważne są także składniki analityczne, surowe włókno, tłuszcz surowy, wapń, popiół surowy, glukozamina czy kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz 6. Oczywiście wybieraj tylko i wyłącznie te karmy suche, które w swoim składzie nie mają zboża - szczególnie przetworzonego. Te składniki nie są przyswajalne i często skutkują biegunką czy alergią. Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości karma dla psów aktywnych, koniecznie wybierz produkty, które w swoim składzie mają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Dlaczego warto podawać karmy suche?Okazuje się, że nierzadko karma sucha dla psa świetnie wpływa na stan jego zębów. Dobrej jakości suche karmy mają w swoim składzie składniki, które mogą odkładać się na płytce nazębnej. Sytuacji tej nie da się uniknąć, bez względu na rodzaj jedzenia, które pies spożywa. To, co pomaga zwalczać tę ewentualność, to fakt, że sucha karma jest twarda i wymaga gryzienia. Dzięki temu osad z powierzchni zębów jest ścierany, a dziąsła odpowiednio stymulowane. W składzie niektórych pokarmów można znaleźć oczywiście odpowiednie składniki, które pomagają w czyszczeniu zębów. Ponadto niektórzy producenci do swoich suchych karm dodają witaminy i substancje, które korzystnie wpływają na sierść. Jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewny, która karma z oferty danego sklepu będzie odpowiednia, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów.