pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4777

Wymiana pieców i karta mieszkańca - punkt na Rynku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

W niedzielę, 1 sierpnia w godzinach od 11.00 do 16.00 na pszczyńskim rynku przygotowany zostanie specjalny punkt, w którym udzielane będą informacje dotyczące programów związanych z dotacją do wymiany starych kotłów węglowych. Na sąsiednim stanowisku będzie także możliwość uzyskania wiadomości dotyczących Karty Mieszkańca Moja Pszczyna.

Reklama

Wymiana pieców i karta mieszkańca - punkt na Rynku
Wymiana pieców i karta mieszkańca - punkt na Rynku · fot. UM Pszczyna


Będzie to już kolejna taka okazja, by podczas weekendowego spaceru zatrzymać się przy punkcie i dowiedzieć się najistotniejszych informacji na temat inicjatyw, które są realizowane w gminie Pszczyna. Podobna akcja odbyła się 17 lipca i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

- Wakacje to okres, kiedy zazwyczaj szukamy odpoczynku, wytchnienia i odkładamy swoje troski na dalszy plan. Apeluję jednak, by nie zapominać o tak ważnej kwestii jak konieczność wymiany najstarszych kotłów na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Zachęcam, by w niedzielę podejść do naszego punktu konsultacyjno-informacyjnego, w którym otrzymają Państwo szczegółową informację o możliwościach pozyskania finansowego wsparcia na ten cel, dowiedzieć się jak działają między innymi programy "Czyste Powietrze" i program pilotażowy, a także jak z tych środków skorzystać - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Informacji udzielać będzie pracownik Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego terminy wymiany kotłów przedstawiają się następująco:

  • do końca 2021 roku - kotły powyżej 10 lat od daty produkcji (instalacje z 2006 r. i starsze oraz bez tabliczki znamionowej),
  • do końca 2023 roku - kotły od 5 do 10 lat od daty ich produkcji (instalacje z 2007 r. do 2012 r.),
  • do końca 2025 roku - kotły poniżej 5 lat od daty ich produkcji (instalacje z 2013 r. do 31.08.2017 r.),
  • do końca 2027 roku - kotły klasy 3 lub 4 (według normy PN-EN 303-5:2012).
  • Tuż obok udzielane będą informacje dotyczące Karty Mieszkańca Moja Pszczyna. Pracownik Referatu Promocji Gminy przedstawi jak przejść procedurę wyrobienia karty oraz jakie korzyści wiążą się z jej posiadaniem.


Karta pozwala korzystać ze zniżek w wielu gminnych obiektach, między innymi na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, a także w Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego. Specjalną cenę na własne imprezy kulturalne proponuje także Pszczyńskie Centrum Kultury, a zimą do listy zniżek dołączy lodowisko na pszczyńskim rynku.

- Karta Mieszkańca funkcjonuje w Pszczynie od kilku tygodni, a już spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców - mówi burmistrz. - Tak jak powiększa się grono jej właścicieli, tak samo niebawem powiększy się liczba profitów, które będzie można dzięki niej czerpać - zapowiada, dodając, że prowadzone są rozmowy z lokalami gastronomicznymi, punktami handlowymi i usługowymi.

Wszystkie osoby zainteresowane wyrobieniem karty urzędnicy zapraszają 1 sierpnia na rynek w Pszczynie lub do Referatu Promocji Gminy przy ulicy Piastowskiej 24/1 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj