pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 30 lipca 2021
 • wyświetleń: 5849

[ZDJĘCIA] Święto pszczyńskiej policji. Były awanse i wyróżnienia

W czwartek, 29 lipca odbyły się uroczyste obchody święta policji pod patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka. Zasłużeni policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. Ponadto wyróżniono funkcjonariuszy szczególnie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu.

Święto pszczyńskiej policji. Były awanse i wyróżnienia - 29.07.2021 · fot. KPP Pszczyna


W związku ze stanem epidemii tegoroczne obchody były skromniejsze niż do tej pory. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali Starostwa Powiatu Pszczyńskiego, a gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie insp. Grzegorz Bonalski. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Barbarą Bandołą na czele oraz kadra kierownicza pszczyńskiej komendy policji i wyróżnieni policjanci.

Uroczystość rozpoczął komendant od przywitania gości, a następnie podziękował wszystkim policjantom za pełną oddania służbę. Podkreślił, że zwłaszcza w czasie pandemii, zaangażowanie funkcjonariuszy wszystkich pionów zasługuje na najwyższe uznanie.

Podczas uroczystości upamiętnieni zostali polegli w służbie policjanci oraz funkcjonariusze i pracownicy policji zmarli w wyniku zarażenia wirusem Covid-19. Policjanci oddali hołd minutą ciszy oraz wysłuchaniem melodii "Śpij kolego".

W tym roku z okazji przypadającego święta policji akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało 43 pszczyńskich policjantów, w 4 korpusach. Awanse otrzymało:

 • Na stopień podinspektora - 2 funkcjonariuszy,
 • Na stopień nadkomisarza policji - 1 funkcjonariusz,
 • Na stopień komisarza policji - 1 funkcjonariusz,
 • Na stopień aspiranta sztabowego - 1 funkcjonariusz,
 • Na stopień starszego aspiranta policji - 4 funkcjonariuszy,
 • Na stopień aspiranta policji - 4 funkcjonariuszy,
 • Na stopień młodszego aspiranta policji - 11 funkcjonariuszy,
 • Na stopień sierżanta sztabowego policji - 4 funkcjonariuszy,
 • Na stopień starszego sierżanta policji - 2 funkcjonariuszy,
 • Na stopień sierżanta policji - 9 funkcjonariuszy,
 • Na stopień starszego posterunkowego - 4 funkcjonariuszy.


Dodatkowo wyróżniono 16 policjantów szczególnie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu. Uhonorowani policjanci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez starostę powiatu pszczyńskiego oraz burmistrza Pszczyny.

Na koniec słowa uznania dla codziennej służby mundurowych i najlepsze życzenia przekazała starosta w imieniu wszystkich samorządowców.

- Policja dla obywateli winna stanowić gwarancję bezpieczeństwa, ochrony ich praw i wolności. Wszystkim policjantkom, policjantom oraz osobom pracującym na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie życzę, by ich działania wzbudzały szacunek obywateli i były doceniane. Wszystkiego, co dobre życzę też Waszym rodzinom - mówiła Barbara Bandoła.

ar / pless.pl, źródło: Powiat, KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.