pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7615

[FOTO] Przy zaporze w Goczałkowicach trwał kiermasz lokalności

W miniony weekend mieszkańców i turystów spędzających czas w okolicach korony zapory w Goczałkowicach-Zdroju przyciągnęły stoiska z lokalnymi produktami. Naturalnie, kolorowo, smacznie. Nasi producenci oferowali to, czym ziemia pszczyńska bogata.

Produkty z ziemi pszczyńskiej przy zaporze w Goczałkowicach - 07-08.08.2021 · fot. powiat


Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z lokalnymi produktami w ramach ostatniego wydarzenia z cyklu Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. Przechodniów przyciągał zapach pysznych lokalnych potraw serwowanych przez Rarytasy i Maszkety, kusił też zapach lawendy - produkty z lawendy z "Gospodarstwa pod lasem" w Studzienicach oferowane były na jednym ze stoisk. Sporym zainteresowaniem cieszyły się turbany i opaski oferowane przez Turbany handmade oraz naturalne kosmetyki, borowina i solanka z Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju.

Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej składał się z kilku wydarzeń. Lokalni wytwórcy wzięli udział w warsztatach z promowania produktów, a w pierwsze weekendy czerwca, lipca i sierpnia oferowali swoje usługi, produkty i wyroby w ramach stoisk promocyjnych. W czerwcu - w parku przy pszczyńskim skansenie, a w lipcu i sierpniu na parkingu przy koronie zapory w Goczałkowicach-Zdroju.

Podczas wydarzeń swoją pasję i pracę zaprezentowało kilkunastu lokalnych producentów. Były to zarówno produkty spożywcze - jak swojskie sery, jaja, miody, przetwory, konfitury, makarony i potrawy, a także rękodzieło, produkty z lawendy, naturalne kosmetyki, nakrycia głowy czy ceramika.

Warsztaty i festiwal organizowane były przez Powiat Pszczyński w ramach projektu "Kuźnia kapitału ludzkiego i społecznego - podnoszenie kompetencji społeczności lokalnej w zakresie promocji lokalnych produktów Ziemi Pszczyńskiej" realizowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska".

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.