pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 lipca 2021
  • wyświetleń: 719

Wyjeżdżasz na wakacje? Zobacz jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą!

Materiał partnera:

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, regeneracji i zwiedzania interesujących zakątków w Polsce i na świecie. To również wzmożony okres kradzieży. W jaki sposób zabezpieczyć majątek przed złodziejami? Co zrobić, żeby w przypadku złamania odzyskać stracone przedmioty i pieniądze? Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem!

Statystyki policyjne jasno wskazują, że w sezonie wakacyjnym złodzieje są bardziej aktywni. Wynika to z naszych częstych wyjazdów i pozostawiania domu czy mieszkania bez opieki. Kradzieże nie biorą się z przypadku - złodzieje obserwują mieszkania i typują te, które na moment wyjazdu właścicieli stają się puste. W jaki sposób chronić się przed włamaniem?

Whitpress

Złodzieje podczas wakacji są bardziej aktywni i mają więcej okazji do rabunku! (fot. Pixabay.com)

Poinformuj o wyjeździe najbliższych i zaufanych sąsiadów!Jeżeli wyjeżdżasz na dłuższy, wakacyjny urlop to postaraj się powiedzieć o tym najbliższym i zaufanym sąsiadom. Możesz zostawić im klucze, żeby co jakiś czas odwiedzali dom lub mieszkanie. Dlaczego? Złodzieje będą widzieć, że w pomieszczeniach coś się dzieje, a przez to najczęściej zrezygnują z włamania.

Pamiętaj jednak, żeby o wyjeździe informować tylko osoby zaprzyjaźnione i zaufane. W innym przypadku możesz automatycznie stać się celem włamania - złodziej, który dowie się o wyjeździe będzie miał mieszkanie podane "na tacy".

Kolejna kwestia to dokładne zamknięcie okien i drzwi. Sprawdź przed wyjazdem, czy nie ma możliwości wejścia do domu bez zrobienia hałasu. Im trudniejsze będzie włamanie, tym złodziej mniej będzie chciał obrobić Twój majątek.

Zabezpiecz się na wypadek kradzieży!Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego postaraj się odpowiednio przygotować do ewentualnego włamania. Po pierwsze - wykup odpowiednią polisę chroniącą Twoje mienie przed kradzieżą. Odpowiednia ochrona ubezpieczyciela zapewni Ci wypłatę odszkodowania za stracone przedmioty ale też uszkodzenie drzwi czy okien w czasie wtargnięcia złodziei do domu.

Ubezpieczenie to jednak jedno, a ochrona cennych rzeczy to drugie - nie wszystko da się bowiem przeliczyć na pieniądze. Zniszczenie cennych pamiątek rodzinnych czy czas stracony na remoncie to kwestie, których ubezpieczyciel Ci nie zwróci. Z tego względu warto zainwestować w rozwiązania technologiczne, chroniące dom i pozwalające złapać złodziei na gorącym uczynku!

Postaw na zaawansowany i wysokiej jakości monitoringPierwszym rozwiązaniem do przygotowania wysokiej klasy ochrony antywłamaniowej jest monitoring CCTV. Kamery, które możesz zainstalować mogą być ukryte (tak jak kamera z mikrofonem ukryta w atrapie czujki alarmowej) lub standardowe, w formie kopułki.

Wysokiej klasy rozwiązaniem są też ukryte kamery z modułem Wi-Fi. Przykładem takiego sprzętu jest kamera IP WIFI ukryta, szpiegowska czujka dymu IP-501. Urządzenie umożliwia ciągłe podglądanie tego, co dzieje się w mieszkaniu. Masz więc stałą kontrolę nad swoim dobytkiem - praktycznie z każdego miejsca na świecie. W przypadku zerwania połączenia z siecią, kamera rejestruje obraz na kartę SD, którą możesz zainstalować.

Masz do wyboru różne opcje pracy rejestratora - może on działać w trybie ciągłym (praca bez przerwy, po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania), po wykryciu ruchu w pomieszczeniu (o czym poinformuje Cię system), a także po ustawieniu odpowiedniego czasu pracy (w kalendarzu). Co ważne, do zarządzania kamerą albo oglądania nagrań wystarczy Ci standardowy smartfon z Androidem.

Kamery IP umożliwiają rejestrowanie obrazu w rewelacyjnej jakości i rozdzielczości (FullHD - 1920 x 1080 px). Mają też wbudowany czuły mikrofon (w przypadku IP-501 to nawet 5 metrów zasięgu). To świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci zabezpieczyć dom przed złodziejami. W przypadku gdy dojdzie do włamania będziesz znał ich plany oraz wygląd, co pozwoli policji na szybkie ustalenie sprawców!

Whitpress


Kamera IP ukryta w czujcie dymu to świetne rozwiązanie, które nie rzuca się w oczy i zapewnia wysoką ochronę przed złodziejami! (fot. Materiały własne)

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!Inwestując w nowoczesne rozwiązania do monitorowania domu lub mieszkania oraz stosując pozostałe, wymienione przez nas zasady masz pewność, że Twój majątek jest odpowiednio zabezpieczony przed osobami trzecimi. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie wyjechać na wakacje, ciesząc się urokami plaż czy gór, bez stresu o pozostawione w domu mienie. To pozwoli Ci lepiej wypocząć i nabrać energii do dalszej pracy!