pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 8311

Poszukiwany dał za wygraną. Był zmęczony ciągłym ukrywaniem się

Do nietypowej sytuacji doszło w połowie lipca, gdy poszukiwany przez wydział kryminalny pszczyńskiej policji 39-letni mężczyzna z własnej woli zgłosił się na komisariat, ponieważ był zmęczony ciągłą zmianą miejsca zamieszkania, brakiem kontaktu z rodziną i bliskimi. Trafił do zakładu karnego.

policja wydział kryminalny
Poszukiwany dał za wygraną. Był zmęczony ciągłym ukrywaniem się · fot. KPP Pszczyna


Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego przyznał, że jest wycieńczony ciągłym ukrywaniem dlatego też uznał, że to jedyny sposób, aby "wszystko zacząć od nowa". Poszukiwany został zatrzymany, a następnie trafił do zakładu karnego w Bielsku-Białej.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie koncentruje swoją uwagę na zadaniach dotyczących zwalczania przestępstw. Wśród mundurowych tego wydziału są także tacy funkcjonariusze, którzy należą do Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Ich zadaniem jest odnajdywaniem osób zaginionych i poszukiwanych. Od początku roku zakończyli już 193 razy czynności wobec takich osób, a to dopiero półmetek.

Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oprócz zaginionych poszukuje osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości. Na efekty ich pracy oczekują: rodzina osoby zaginionej, a także pokrzywdzeni w wyniku przestępstw, których sprawca został wykryty, ale nie ponosi kary, ponieważ się ukrywa.

Od początku roku pszczyńscy poszukiwacze z sukcesem zakończyli 193 sprawy. Tylko w lipcu ustalono, gdzie przebywa i wykonano czynności wobec 26 osób. Były to między innymi 3 osoby zaginione, które szczęśliwie wróciły do bliskich. Największą część stanowią jednostki poszukiwane celem odbycia zasądzonej kary.

Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani. Należy pamiętać, że tylko sprawna współpraca w zakresie monitorowania i analizowania działań poszukiwawczych prowadzi do sukcesu. Niejednokrotnie czynności realizowane są w obszarze całego województwa, kraju, a także przy współpracy międzynarodowej.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.