pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 820

Artykuły papiernicze do każdego biura

Materiał partnera:

Koperty, papier do drukarek, teczki czy segregatory to niezbędne elementy wyposażenia biura. Dzięki nim praca biurowa przebiega sprawnie i efektywnie. Na co zwrócić uwagę kupując artykuły papiernicze?

offsite


Z artykułami papierniczymi jest podobnie jak ze zdrowiem - można zauważyć, jak bardzo są niezbędne wtedy, gdy ich brakuje. To między innymi jeden z powodów dla którego artykuły papiernicze warto kupować na zapas. Przy prowadzeniu profesjonalnego biura zaopatrzenie się w artykuły biurowe w hurtowych ilościach jest koniecznością. Jednak wiele artykułów papierniczych, takich jak bloczki samoprzylepne czy koperty jest potrzebnych także w "home office" czy w prywatnym użytku, dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Koperty?Koperty to jedno z podstawowych wyposażeń biura. Chociaż większość korespondencji odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej, to wciąż w urzędach, instytucjach publicznych i firmach do oficjalnej korespondencji wykorzystuje się pocztę tradycyjną, a co za tym idzie - koperty. Na co zwrócić uwagę kupując koperty? Po pierwsze na wielkość. Rozmiar kopert podawany jest milimetrach, według oznaczeń wielkości (S, M, L), albo według formatu papieru, który dana koperta może pomieścić - od największego A2 do najmniejszego A6. To trzecie kryterium jest najbardziej praktyczne, ponieważ pozwala na szybki wybór koperty, w której na pewno zmieści się nadawana korespondencja.

Drugą istotną kwestią przy wyborze koperty jest materiał, z którego została wykonana. Nie chodzi tylko o to, że może to być papier ekologiczny (wybór takiego materiału spodoba się wszystkim przywiązującym dużą wagę do dbania o środowisko naturalne), ale możliwość umieszczenia w kopercie przedmiotów narażonych na uszkodzenia (np. płyty CD, pendrivy, urządzenia elektroniczne, wyroby szklane). Jednym z najpopularniejszych środków zabezpieczenia przesyłki są koperty bąbelkowe wyściełane małymi poduszeczkami z powietrza, które chronią przesyłkę. Podobną funkcję pełną koperty piankowe zapewniające dobrą amortyzację wysyłanym produktom.

Bloczki samoprzylepneBloczki samoprzylepne to niezastąpiony artykuł papierniczy w biurze i w domu. Kolorowe karteczki są bardzo uniwersalne - sprawdzą się jako "przypominajka" listy zadań do zrealizowania w ciągu danego dnia, szybkie zapisanie ważnego numeru telefonu, czy przekazanie pracownikom pilnych informacji dotyczących funkcjonowania w miejscu pracy. Samoprzylepne bloczki o mniejszych formatach (np. 101x150mm) sprawdzą się też jako zakładka do książki czy dokumentacji. Jeśli często potrzebujesz tego rodzaju kolorowych zakładek, można zastąpić je specjalnymi zakładkami indeksującymi. To samoprzylepne karteczki w jeszcze mniejszym rozmiarze niż bloczki (od 12x43 do 20x50) w intensywnych, jaskrawych kolorach. Sprawdzą się zarówno w użytku prywatnym (np. w notatkach na studia), jak i w biurach.

Druki akcydensoweW dobrych sklepach papierniczych znajdą się też druki akcydensowe. Druki akcydensowe umożliwiają realizację takich zadań biura jak polecenie wyjazdów służbowych, wydanie materiałów na zewnątrz i notę korygującą.