pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 3892

[FOTO] 600 dzieci z gminy Pszczyna wzięło już udział w półkoloniach

Już 600 dzieci z terenu gminy Pszczyna wzięło udział w półkoloniach! Dzięki współpracy wielu placówek najmłodsi mogli odwiedzić m.in. Pokazową Zagrodę Żubrów, Skansen. Part Aktywności, Muzeum Prasy Śląskiej, Bibliotekę, PCK-ul, a także Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

Reklama

Już 600 dzieci z gminy Pszczyna wzięło udział w półkoloniach - 06-07.2021 · fot. UM Pszczyna


Ponad pół tysiąca dzieci docelowo skorzystało z półkolonii, które od początku wakacji mają miejsce na terenie Pszczyny. Dzięki szerokiej współpracy Pszczyńskiego Centrum Kultury, szkół działających na terenie gminy, a także pozostałych placówek kulturalnych i rekreacyjnych przygotowano bardzo bogatą ofertę spędzania wolnego czasu.

- Podobnie, jak w ubiegłym roku uruchomiliśmy różnego rodzaju zajęcia dla dzieci na terenie Ośrodka Sportów Wodnych, w Pszczyńskim Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Pokazowej Zagrodzie Żubrów i Muzeum Prasy Śląskiej. W tym roku zaprosiliśmy dzieci również do otwartego na początku wakacji Parku Aktywności. Chcemy wykorzystać potencjał, którym dysponujemy i tak zbudować ofertę, aby nikomu podczas półkolonii się nie nudziło - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Półkolonie w szkołach to nie jedyna możliwość na zagospodarowanie wolnego czasu. Na terenie gminy dzieci i młodzież korzysta m.in. z półkolonii tematycznych, Wakacji pod żaglami, a także innych zorganizowanych form aktywności.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.