pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 593

Akwarium w domu

Artykuł sponsorowany:

Miłośnicy zwierząt domowych nie zawsze mogą sobie pozwolić na zakup kota lub psa, często z racji ograniczonego miejsca w mieszkaniu. Z kolei przydomowe oczko wodne jest dostępne w zasadzie tylko dla tych wielbicieli akwarystyki, którzy mają dostęp do przydomowego ogrodu lub ogródka działkowego. Doskonałą alternatywą wydaje się zakup akwarium. Pomysłowo urządzone i zadbane środowisko wodne jest bowiem świetnym udekorowaniem mieszkania, a zalet posiadania akwarium jest bardzo dużo.

Linkhouse


Zakup akwarium.Decydując się na zakup swojego pierwszego akwarium warto skorzystać z porady doświadczonego akwarysty, gdyż akwarium to nie tylko sposób na trzymanie zwierząt czy roślin, ale także ważny element wystroju naszego mieszkania. Sklep akwarystyczny oferuje szeroki wybór zbiorników dostosowanych do preferencji każdego z nas, gwarantując solidną i estetyczną jakość wykonania na długie lata. Ponadto jednym z rozwiązań rekomendowanych przy zakupie akwarium jest oświetlenie led do akwarium. Diody led nie nagrzewają się bowiem tak bardzo jak tradycyjne żarówki, a odpowiednia temperatura w akwarium ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój hodowanych rybek i roślin. Poza tym taśmy led mają zdecydowanie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki i świetlówki, a przy tym gwarantują niesamowite efekty wizualne.

Korzyści z akwarium w domu.Bez wiątpienia pod względem wygody akwarium z rybami przewyższa wszystkie inne zwierzęta domowe. Opieka nad rybami jest o wiele prostsza niż nad zwierzętami futerkowymi. Ryby w akwarium nie powodują również żadnych zniszczeń w mieszkaniu w przeciwieństwie do szkód wyrządzonych choćby przez psy czy koty. Poza tym ryby nie wydają z siebie odgłosów, dlatego też nie obudzą pozostałych domowników czy sąsiada z pobliskiego mieszkania. Wbrew pozorom utrzymanie akwarium nie wymaga poswięcenia dużego nakładu wolnego czasu. Utrzymanie odpowiednio zadbanego akwarium to kwestia poświęcenia kilku minut dziennie, a czyszczenie i inne prace porządkowe nie zajmą więcej niż 30 minut tygodniowo. Co niezwykle istotne ryby są pozbawione wszelkich alergenów, dlatego są odpowiednimi zwierzętami dla alergików.

Jedną z ważniejszych korzyści z posiadania akwarium jest także zmniejszenie poziomu stresu. Liczne badania dowodzą, że spędzając codziennie zaledwie kilka minut przed akwarium i obserwując pływające rybki można skutecznie ukoić stres dnia codziennego. Ze względu na uspokajający charakter akwarium może skutecznie pomóc ludziom obniżyć poziom ciśnienia tętniczego krwi. Ruch ryb jest prawie hipnotyczny co pozwala wprowadzić się w stan podobny do medytacji i skutecznie rozluźnić napięcie. Regularna obserwacja jak ryby pływają, jedzą i się bawią pomoże także skutecznie obniżyć poziom lęku. Zaobserwowano, że dzieci z zaburzeniami nadpobudliwości obserwując ruch ryb były spokojniejsze a nawet lepiej spały w nocy. Ponadto posiadanie akwarium z rybami ma wpływa pozytywnie na seniorów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Jak widać zalet posiadania akwarium jest bardzo dużo. Akwaria z rybami są nie tylko piękną ozdobą naszych mieszkań, lecz także bardzo korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.