pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 1212

PiK - Przyroda i Klimat: akcja edukacyjna miasta i PIK-u

Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przy wsparciu Gminy Pszczyna i Burmistrza Dariusza Skrobola rozpoczyna akcję pod nazwą "PiK - Przyroda i Klimat". W jej ramach będą przybliżane tematy związane z troską o przyrodę i gospodarkę wodną.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w kontekście ekologii i globalnej walki ze zmianami klimatu jest zrównoważona gospodarka wodna. Ziemię mamy tylko jedną i to od nas zależy jej przyszłość oraz to, w jakim stanie pozostawimy ją kolejnym pokoleniom - mówią pomysłodawcy projektu.

Działania będą obejmować następujące obszary:

  • propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przyrody m.in. poprzez stworzenie ścieżki edukacyjnej
  • promocję postaw proekologicznych,
  • poszerzanie świadomości i wiedzy z zakresu gospodarki wodnej, m.in.: jak dbać o czystość wody, ograniczyć jej zużywanie czy zmniejszyć swój ślad wodny,
  • edukację w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


Będą to akcje skierowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych mieszkańców, a we współpracy z Wydziałem Edukacji Przedsiębiorstwo podejmie angażujące i edukujące działania w szkołach, aby szerzyć ekologiczne postawy wśród uczniów.

Akcja "Przyroda i Klimat" zagości też na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego w Pszczynie: www.facebook.com/mojapszczyna. W ramach cyklu "Wodne czwartki" co tydzień będą prezentowane zagadnienia z zakresu ekologii, przyrody i wody.

Loading...


Jeśli Państwa zdaniem w ramach cyklu warto poruszyć jakieś konkretne tematy - przedstawiciele PIK-u proszą o informację na adres mailowy poczta@pik-pszczyna.pl w temacie wpisując "Przyroda i Klimat", ewentualnie o informacje w komentarzach w ramach cyklu "Wodne czwartki".

ar / pless.pl, źródło: PIK Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.