pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 771

2,5 mln zł na przebudowę ul. Jedności w Studzionce

1,7 km nowej nawierzchni pojawi się na drodze powiatowej w Studzionce. Powiat Pszczyński na realizację inwestycji pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Studzionka, ul. Jedności
Studzionka, ul. Jedności przed remontem - 07.2021 · fot. PZD Pszczyna


Na ul. Jedności w Studzionce przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku 1,7 km od wyremontowanej w 2019 roku ul. Pawiej w Wiśle Małej do skrzyżowania z ulicą Jordana. Planowana jest także m.in. budowa chodnika i ścieżki rowerowej na długości 1 km oraz przebudowa odwodnienia.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Połowę kwoty Powiat Pszczyński pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Studzinka, ul. Czarne Doły
Studzionka, ul. Czarne Doły · fot. PZD Pszczyna


- Wkład własny po połowie zabezpieczą Powiat Pszczyński oraz Gmina Pszczyna. Już teraz dziękujemy za współpracę dla dobra mieszkańców - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Roboty na drodze powiatowej w Studzionce będą prowadzone w latach 2021-2023.

Studzionka, ul. Czarne Doły
Studzionka, ul. Czarne Doły · fot. PZD Pszczyna


Przebudowa ul. Jedności w Studzionce to drugi etap dużego projektu drogowego, obejmującego również przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej. Pawia została przebudowana w 2019 roku na długości niemal 2,5 km (na odcinku od skrzyżowania z DW 939 do rejonu skrzyżowania z ul. Stenclówka i Adelajda), a inwestycja objęła też m.in. przebudowę i budowę chodnika na odcinku 2,2 km.

Wartość wykonanych prac wyniosła ponad 6,1 mln zł, z czego 2,9 mln zł Powiat Pszczyński pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych, 1,7 mln zł wyłożył ze środków własnych, natomiast 1,5 mln zł przekazała Gmina Pszczyna.

ar / pless.pl, źródło: Powiat, PZD Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.