pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 14903

[ZDJĘCIA] Śląskie Dni Miodu na pszczyńskim Rynku

Już po raz jedenasty zapraszamy na pszczyński rynek zawitały Śląskie Dni Miodu. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie trwało przez cały weekend - 31 lipca i 1 sierpnia. Towarzyszyło mu wiele atrakcji.

Śląskie Dni Miodu na pszczyńskim Rynku - 31.07.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Już po raz jedenasty zapraszamy na pszczyński rynek zawitały Śląskie Dni Miodu. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie trwało przez cały weekend - 31 lipca i 1 sierpnia. Towarzyszy mu wiele atrakcji.

Tradycyjnie na wielu specjalnie przygotowanych stoiskach mogliśmy kupić różne odmiany miodu. Znalazło się również wiele innych produktów pszczelich oraz urządzeń dla pszczelarzy. Równocześnie na rynku odbywały się wykłady, koncerty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci. W centralnym punkcie pojawiła się wielka pszczoła, z którą każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec pierwszego dnia zorganizowany został wieczorny seans filmowy, podczas którego pokazany został obraz "Łowcy miodu". W trakcie imprezy było można także wesprzeć Dom Kulejących Aniołów.

Zwieńczeniem XI Śląskich Dni Miodu był wybór najładniejszego stoiska. Miano to - zdaniem odwiedzających rynek - zdobyło stoisko nr 11 Pasieki Św. Ambrożego z Woli. Z kolei na scenie podsumowano konkursy. Dyplomy wręczał burmistrz Dariusz Skrobol.

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i organizatorom. Po raz pierwszy Śląskie Dni Miodu trwały dwa dni, ale ogrom atrakcji i bogata oferta sprzedawców sprawiły, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę - mimo zmiennej pogody - zainteresowanie było bardzo duże. Cieszę się, że to wydarzenie jako kolejne po roku przerwy spowodowanej pandemią powróciło do naszego miasta - powiedział burmistrz.

Wydarzenie zorganizowali: Urząd Miejski w Pszczynie, Śląski Związek Pszczelarski, Koło Pszczelarzy Ziemi Pszczyńskiej oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Śląskie Dni Miodu na pszczyńskim Rynku - 30.07 - 01.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.