pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lipca 2021
  • 17 lipca 2021
  • wyświetleń: 2498

Mieszkańcy w ramach PBO 2022 rozdysponują pulę 2,5 mln zł

Za nami:

Po raz dziewiąty mieszkańcy gminy mogą składać swoje propozycje w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W dniach od 15 do 26 lipca przyjmowane będą zgłoszenia projektów. Do dyspozycji mieszkańców zagwarantowano pulę 2,5 mln zł.

Pszczyński Budżet Obywatelski


- Pamiętam wyniki głosowania mieszkańców w ramach pierwszej edycji. Za fundusze z budżetu obywatelskiego został zmodernizowany i rozbudowany kompleks rekreacyjno-sportowy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie. Tak się to wszystko zaczęło. O tym, na co zostaną ostatecznie przeznaczone środki decydują głosy lokalnej społeczności - informuje burmistrz Dariusz Skrobol. Podkreśla, że na każdym osiedlu i w każdym sołectwie widać inwestycje, które na przestrzeni lat powstały dzięki PBO.

Podczas tegorocznej edycji zachęca się mieszkańców do składania wniosków na projekty o charakterze ekologicznym m.in. poprzez wnioski dotyczące: tworzenia łąk kwietnych, systemowej rewitalizacji skwerów i parków, opieki dla starych drzew, czy prowadzenia nasadzeń drzew i krzewów, a także na projekty prospołeczne.

Zgłoszenia projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 przyjmowane będą w godzinach pracy urzędu. W dalszej kolejności będzie miała miejsce analiza zgłoszonych wniosków, która potrwa od 29 lipca do 13 sierpnia. Głosowanie nad propozycjami, które przejdą etap weryfikacji nastąpi w dniach od 20 września do 3 października.

Szczegółowe informacje, procedury oraz formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej budzet.pszczyna.pl/

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.