pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lipca 2021
  • 17 lipca 2021
  • wyświetleń: 2948

Turniej i zabawa na nowym boisku sportowym w Pszczynie!

Za nami:

Boisko na osiedlu Podstarzyniec jest już gotowe. W najbliższą sobotę dzieci i młodzież będą mogły przetestować nową nawierzchnię tartanową podczas Osiedlowego Pikniku Rodzinnego. 17 lipca na placu zabaw przy ul. Hetmańskiej odbędzie się turniej piłkarski oraz zabawa integracyjna.

Nowe boisko na osiedlu Podstarzyniec - 14.07.2021
Nowe boisko na osiedlu Podstarzyniec w Pszczynie - 14.07.2021 · fot. UM Pszczyna


- W związku z zakończeniem modernizacji placu zabaw przy ulicy Hetmańskiej, mam przyjemność zaprosić mieszkańców osiedla na pierwszą od lat wspólną zabawę integracyjną. Chcemy pokazać mieszkańcom, jak zmienia się nasz osiedlowe plac zabaw, który jest centrum aktywności dla dzieci - mówi Marek Chrapkiewicz, przewodniczący Zarządu Osiedla.

Inwestycja na osiedlu Podstarzyniec została wykonana w ramach kolejnego etapu rozbudowy placu zabaw. Zadanie zgłoszone zostało jako propozycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Koszt inwestycji wyniósł 60 270 zł. Zadanie wykonała firma Alpinka z Katowic.

Nowe boisko na osiedlu Podstarzyniec - 14.07.2021
Nowe boisko na osiedlu Podstarzyniec w Pszczynie - 14.07.2021 · fot. UM Pszczyna


- Po wielu miesiącach związanych z pandemią obserwujemy zwiększoną aktywność dzieci i młodzieży na osiedlowych placach zabaw. Dla nas bardzo istotne jest, aby takie miejsca były bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci i rodziców - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Dzisiaj zachęca mieszkańców, aby składali wnioski w ramach kolejnej edycji PBO 2022.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.