pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 2736

Mała żubrzyczka czeka na imię. Zgłoszenia do 16 lipca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Do 16 lipca można zgłaszać propozycje imienia dla małej żubrzyczki, która 1 czerwca urodziła się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Jej mamą jest Platanka II, a tatą Plisar.

żubr
Mała żubrzyca czeka na imię · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyń


Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. zaprasza do udziału w konkursie na imię dla malucha. Musi ono spełniać dwa warunki: być rodzaju żeńskiego i rozpoczynać się od liter PL - zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA oraz PLEBEJER. Na autora zwycięskiej propozycji czeka atrakcyjna nagroda oraz certyfikat rodzica chrzestnego.

Co ważne, każdy może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi do kontaktu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - Lekarz Weterynarii, Jacek Patyk - Prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. oraz Michał Makowski - Dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Parku Pszczyńskim.

Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze zweryfikować we współpracy z sekretarz Ksiąg Rodowodowych Żubra - Małgorzatą Bołbot czy imię nie jest już zarejestrowane w rocznikach KRŻ.

Propozycje można przesyłać do piątku 16 lipca 2021 roku drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna: zagroda@pszczyna.info.pl.

O wynikach konkursu zagroda poinformuje w poniedziałek, 9 sierpnia 2021 roku na stronie internetowej: www.zubry.pszczyna.pl. Tam też jest dostępny regulamin konkursu.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj