pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 990

Przesyłki kurierskie - szybkość i niezawodność

Materiał partnera:

Z usług kuriera korzystamy zawsze wtedy, gdy zależy nam na dostarczeniu paczki pod wskazany adres. Niezależnie od tego, jaki to rodzaj przesyłki, poszczególne przedmioty trafią do wybranej lokalizacji do odbiorcy. Jest to jeden ze sposobów na wysłanie i odbiór paczki, a ze względu na wygodę takiego rozwiązania stał się on w naszym kraju bardzo popularny. Dana usługa umożliwia nadanie paczki bez konieczności ruszania się z domu - kurier przyjedzie po przesyłkę pod wskazany adres, by dostarczyć ją do klientów w ciągu trzech dni roboczych, a niekiedy nawet już na drugi dzień. Jakie są zalety korzystania z usług kurierów?

Źródło: unsplash.com


Zamów kuriera do domu - jak wysłać paczkę?Przesyłkę można nadać w specjalnych punktach, a jeśli jednak zależy ci na wygodzie - zamów kuriera do domu. Należy przygotować wcześniej przesyłkę do nadania - wybierz karton, w który zapakujesz przesyłany przedmiot, sprawdź wagę paczki i wymiary opakowań. Przesyłka powinna być w kształcie prostopadłościanu, może być także w kształcie owalnym. Powinniśmy za pomocą odpowiedniej strony wygenerować etykietę na paczkę, po która przyjedzie kurier. Muszą na niej znaleźć się między innymi dane zlecającego, adres doręczenia przesyłki, długość i szerokość w cm waga kg. Korzystając z możliwości zamówienia kuriera do domu powinniśmy wykorzystać sprawdzonych przewoźników. Współpraca z takimi firmami kurierskimi to gwarancja, iż nasza paczka zostanie dostarczona wprost pod wskazany nr lokalu.

"Proszę uzupełnić kod pocztowy" - jakie błędy popełniamy przy generowaniu etykiety?
Aby wysłana przez nas przesyłka kurierska dotarła do celu, powinniśmy skutecznie wypełnić etykietę, którą nakleimy na paczkę. Często zdarza się, iż podczas wykonywania tej czynności na stronie nadawania paczki otrzymujemy komunikat "proszę uzupełnić swój kod pocztowy" lub "zostaw swój numer telefonu" - nie należy wówczas wpadać w panikę, lecz postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnijmy wpisać prawidłowego rozmiaru paczki - różnica w cenie przesyłki różnych gabarytów jest niewielka, a kurier, który przybędzie na miejsce, będzie przygotowany na jej odbiór. Pamiętajmy, że punkt nadania nie musi być naszym miejscem zamieszkania, możemy do wyłania paczki wykorzystać najbliższy Paczkomat.


Jakie są różnice w dostarczeniu przesyłki?Wysłanie paczki jest w zasadzie proste - wybierz lokalizację, do której ma być ona dostarczona, wpisz adres odbioru i sprawdź jego poprawność, a kurierzy zrobią resztę. Zazwyczaj paczka trafia do rak własnych adresata, jednak istnieje klika innych możliwości dostarczenia przesyłki. Dostarczenie jej do stacjonarnego punktu obsługi klienta to opcja dostępna dla klientów większości firm kurierskich, a cena usług jest w takich przypadkach nieco niższa. Możliwa jest także wysyłka z opcją odbioru w Paczkomacie, dzięki czemu możemy odebrać przesyłkę o pasującej nam porze dnia, bez konieczności oczekiwania na przybycie kuriera. Większość sklepów internetowych wykorzystuje możliwość dostarczenia przesyłki przez przewoźnika za pobraniem, co zapewnia im bezpieczeństwo transakcji i stabilność finansową.

Kurier - jak skorzystać z jego usług?Korzystanie z usług, jakie oferuje kurier jest bardzo korzystne dla klienta - może on nadać paczkę wprost z domu, co zwłaszcza w przypadku przesyłek wielkogabarytowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Transport paczki do odbiorcy może, jeśli zdecydujemy się wykupić taką usługę, potrwać tylko jeden dzień roboczy. Kuriera możemy zamówić poprzez formularz na stronie lub telefon - jeśli sygnał będzie zajęty, konsultant oddzwoni w ciągu kilkudziesięciu sekund, by ustalić szczegóły.