pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 1832

Będzie remont drogi w Studzionce. Gdzie spodziewać się utrudnień?

Nawierzchnia jezdni na ul. Czarne Doły w Studzionce zostanie wyremontowana. To kontynuacja prac zakończonych w listopadzie ubiegłego roku.

ul. Czarne Doły w Studzionce przed remontem - 07.07.2021
Nawierzchnia jezdni na ul. Czarne Doły w Studzionce zostanie wyremontowana · fot. powiat


Remont nawierzchni drogi powiatowej w Studzionce przeprowadzony zostanie na niemal półkilometrowym odcinku. Wyłoniona w przetargu firma Drogród Szymon Tetla z Ćwiklic wykona także remont poboczy i pozostałe roboty towarzyszące.

Prace zostaną przeprowadzone na odcinku od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do wcześniej wyremontowanego fragmentu jezdni w kierunku Wisły Wielkiej.

Koszt zadania, który w całości zostanie pokryty z budżetu Powiatu Pszczyńskiego, wyniesie blisko 215 tys. zł. Roboty powinny rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia. Układanie nowych warstw bitumicznych potrwa kilka dni.

W listopadzie ubiegłego roku remont nawierzchni drogi powiatowej w Studzionce został przeprowadzony na prawie kilometrowym odcinku pomiędzy ul. Stenclówka i Powstańców Śląskich.

- Prace polegały na sfrezowaniu starej nawierzchni, ułożeniu warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Łączny koszt zadania wyniósł blisko 400 tys. zł - przypomina Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.