pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 2984

W 2020 roku spadła liczba milionerów w powiecie pszczyńskim

Krajowa Administracja Skarbowa opublikowała doroczny raport. Ponad 3800 milionerów mieszka w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód powyżej 1 miliona zł wykazało 380 podatników więcej niż za rok 2019. Najwięcej milionerów rozliczyło się w częstochowskich i bielskich urzędach skarbowych. A ilu milionerów mieszkało w ciągu roku w miejscowościach podległych pszczyńskiemu urzędowi skarbowemu? Okazuje się, że ich liczba nieznacznie spadła.

pszczyna z lotu ptaka, rynek, starówka, ratusz
W 2020 roku spadła liczba milionerów w powiecie pszczyńskim · fot. UM Pszczyna


W województwie śląskim wzrosła liczba milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej.

Z pszczyńskim urzędem skarbowym rozliczyło się w 2020 roku 114 milionerów, natomiast w 2019 odnotowano ich 116.

Przypomnijmy, że urząd skarbowy w Pszczynie obejmuje swoim zasięgiem gminy: Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Pszczyna, Suszec.

Poniżej zestawienie ze szczegółowymi danymi dotyczącymi liczby mieszkańców osiągających milionowe dochody z podziałem na urzędy skarbowe w rozliczeniach podatkowych za 2020 oraz 2019 rok.

kas, milionerzy


Jak podaje KAS, śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

ar / pless.pl, źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.