pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 3418

Pijany jechał bez świateł motorem. Przewrócił się podczas pościgu

Podczas nocnego patrolu w Studzionce uwagę policjantów zwrócił motocykl, który poruszał się bez oświetlenia. Pomimo wydania jasnego polecenia do zatrzymania kierujący zaczął uciekać. Po pościgu okazało się, że młody mieszkaniec powiatu pszczyńskiego był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

policja
fot. KPP Pszczyna


Motocyklem podróżowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. 22-letni kierujący podczas rozmowy przyznał, że obawiał się kontroli, ponieważ wcześniej spożywał alkohol, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania. Pasażerem okazał się jego 18-letni kolega.

Pościg początkowo odbywał się drogami miejskimi, a następnie piaszczystą drogą polną. To właśnie tam kierujący jednośladem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Policjanci, którzy jechali tuż za nim, widząc całą sytuację, natychmiast się zatrzymali i ruszyli z pierwszą pomocą.

W tym samym momencie zauważyli, że pasażer motocykla zaczął uciekać pieszo. Policjant znajdujący się bliżej z łatwością go dogonił i używając chwytów obezwładniających, zatrzymał.

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe, które zdecydowało o konieczności przebadania kierującego w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Młody mężczyzna po kontroli medycznej został zwolniony do domu - nie doznał obrażeń.

Z przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu jednoznacznie wynika, że kierujący znajdował się pod jego wpływem. W związku z tym zachowanie 22-letniego kierującego skutkuje odpowiedzialnością karną. Dodatkowo mężczyzna zignorował polecenie do zatrzymania pojazdu mechanicznego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Prawo przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.