pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • 6 lipca 2021
  • wyświetleń: 4953

Przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku. Zmiana organizacji ruchu

Od 5 lipca w rejonie przebudowywanej ul. Studzienickiej w Piasku obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu.

studzienicka
Przebudowa ulicy Studzienickiej w Piasku · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Katowicką i Dworcową rozpoczęła się w połowie maja. Wykonawca, firma Infrax z Bojszów, wykonał wszystkie roboty, które mogły być prowadzone przy ruchu wahadłowym.

5 lipca zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu - ul. Studzienicka zostanie czasowo zamknięta za wyjątkiem dojazdu do posesji. Nową organizację ruchu należało uzgodnić m.in. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która zaplanowała korektę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK1 z ul. Studzienicką (tak, by nie był możliwy skręt z DK1 w tę drogę).

Od 5 lipca kontynuowane będą roboty odwodnieniowe i pozostałe.

Inwestycja polega na gruntownej przebudowie ul. Studzienickiej (700 m) oraz ul. Katowickiej na odcinku ok. 100 m. Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej, Studzienickiej i Dworcowej powstanie rondo. Przebudową objęty zostanie chodnik, odwodnienie drogi, skrzyżowania oraz sieć uzbrojenia terenu.

Koszt zadania sięga niemal 2,9 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W każdy wtorek o godz. 11.00 w Sołtysówce w Piasku odbywają się narady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat inwestycji.

studzienicka
Czasowa organizacja ruchu ul. Studzienickiej w Piasku · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie

ab / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.