pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3126

Eliza Megger mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów

Wspaniały sukces, pasjonujący finisz i co tu więcej pisać: Eliza Megger sięgnęła po pierwszy tytuł Mistrzyni Polski! Eliza była wielokrotną mistrzynią Polski w kategoriach młodzieżowych, ale złoty medal w imprezie seniorowskiej zdobyła po raz pierwszy.

Eliza Megger mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów · fot. materiały prasowe


97. PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 24-26 czerwca 2021 roku. Po wcześniejszych upalnych i trudnych dla zawodników dniach, pogoda w Poznaniu sprzyjała sportowcom. Mistrzostwa były ostatnim sprawdzianem dla zawodników ubiegających się o kwalifikacje olimpijskie oraz minima na Mistrzostwa Europy i Świata w kategoriach młodzieżowych.

Nasz klub w biegach na 1500m i 800m reprezentowała Eliza Megger. Po świetnym finiszu Eliza zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 1500m z wynikiem 4:11,48 wyprzedzając Martynę Galant i Beatę Topkę. Po przebrnięciu przez bieg eliminacyjny na 800m, w finale Eliza zajęła 6. miejsce z drugim w swojej historii startów na tym dystansie wynikiem 2:05,05.

- Jestem Mistrzynią Polski na 1500 m - to zdanie nadal pozostaje dla mnie abstrakcyjne. Po trzech dniach ciężkich zmagań na poznańskim stadionie, wracam z uśmiechem na twarzy, złotym medalem na szyi i szóstym miejscem na dystansie 800 m. Podziękowaniom nie ma końca! Jednak te najważniejsze kieruje do moich trenerów - Marzanny i Joachima Helbik oraz wspaniałego klubu LKS Pszczyna! Dziękuje również wszystkim kibicom za piękne słowa wsparcia! Jestem niezmiernie szczęśliwa, dlatego ciężko znaleźć mi odpowiednie słowa, by w pełni opisać minione wydarzenia. Bez wątpienia wiele się nauczyłam. Trzy dni startów, dzień po dniu były ciekawym i zarazem wyczerpującym eksperymentem. Teraz pora na zgrupowanie w Bydgoszczy, ostatni na drodze przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przede mną wymagający czas, ale wierze że z uśmiechem na twarzy jakoś uda nam się z trenerką przez niego przebrnąć - mówi Eliza Megger.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.