pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • 6 lipca 2021
  • wyświetleń: 24441

Zmiany na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Uzdrowiskową w Goczałkowicach

29 czerwca na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Uzdrowiskową w Goczałkowicach-Zdroju wprowadzono zmiany organizacji ruchu. Zabudowano bariery drogowe. Nie można skręcić w lewo, w ulicę Uzdrowiskową jadąc od strony Bielska-Białej. Nie będzie także możliwości wyjazdu z ul. Uzdrowiskowej na DK-1 w stronę Pszczyny. Zmiany wykluczyły dwa potencjalnie bardzo niebezpieczne manewry.

Zamykają skrzyżowanie DK-1 z ul. Uzdrowiskową - 29.06.2021 · fot. sid / pless.pl


Skrzyżowanie ulicy Uzdrowiskowej i krajową jedynką było niewątpliwie jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie okolicy. Na przestrzeni ostatnich lat pisaliśmy o dziesiątkach wypadków w tym miejscu, także tych bardzo tragicznych, zakończonych śmiercią uczestników zdarzenia.

Od 29 czerwca nie można skręcić w lewo, w ulicę Uzdrowiskową jadąc od strony Bielska-Białej. Nie będzie także możliwości wyjazdu z ul. Uzdrowiskowej na DK-1 w stronę Pszczyny.

Nadal można z ul. Uzdrowiskowej wjechać na DK 1 w kierunku Bielska oraz zjechać na ul. Uzdrowiskową jadąc DK 1 od strony Katowic.

Na pobliskim skrzyżowaniu "jedynki" z ulicami Główną i Brzozową także pojawiły się zmiany. Dla pojazdów jadących od strony Bielska-Białej umożliwiono zawracanie.

- W pierwszej kolejności na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną (DK1 z ul. Główną/Brzozową) został wprowadzony nowy program sygnalizacji świetlnej, który umożliwia zawracanie dla pojazdów osobowych, zabudowanie barier było drugim etapem wprowadzania zmian. Działanie to ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - informuje przedstawicielka GDDKiA, zarządcy DK 1.

Ponadto, wydłużony został lewoskręt z DK 1 na ul. Główną.

ar, sid / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.