pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3997

Kosze na śmieci na zaporze w Łące? Wody Polskie mówią "nie"

Wody Polskie nie ustawią koszy na zaporze w Łące. Zarządca obiektu tłumaczy, że w przeszłości kosze były dewastowane i wrzucane do zapory. Ponadto mogłyby "zachęcić do spożywania alkoholu przez społeczeństwo korzystające z zapory".

Widok na Zbiornik Łąka, korona zapory, tama
Kosze na śmieci na zaporze w Łące? Wody Polskie mówią "nie" · fot. pless.pl


Marta Wojciechowska-Smolarz, radna Rady Miejskiej w Pszczynie, złożyła interpelację dotyczącą ustawienia koszy na śmieci na zaporze w Łące.

- Zbiornik Łąka stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji. Dojazd w okolice zapory czołowej jest bezproblemowy, zapora jest udostępniona dla rowerzystów i pieszych, co sprawa, że jest to miejsce bardzo często odwiedzane o każdej porze roku. Niestety na zaporze bardzo brakuje koszy na śmieci. W związku z powyższym proszę o wystąpienie do Zarządcy obiektu zapory o ustawienie koszy na śmieci wzdłuż zapory - czytamy w interpelacji Marty Wojciechowskiej-Smolarz.

Zgodnie z sugestią radnej zastępca burmistrza Piotr Sidzina zwrócił się do właściciela obiektu - Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Zarządu Zlewni Małej Wisły w Pszczynie - z prośbą o ustawienie koszy na zaporze w Łące.

Wody Polskie negatywnie zaopiniowały prośbę wiceburmistrza Pszczyny.

- W czasach, gdy kosze na śmieci były obecne na koronie zapory czołowej w Łące, były one dewastowane, wyrywane oraz wyrzucane do zapory, przez co wszystkie śmieci zostały porozrzucane. Ponowne rozstawianie koszy spowodowałoby ponowny problem oraz mogłoby zachęcić do spożywania alkoholu przez społeczeństwo korzystające z korony, które w tym miejscu jest zakazane - czytamy w odpowiedzi wystosowanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Ponadto w piśmie podpisanym przez kierownika pojawia się informacja, że "zbiornik wodny Łąka jest przede wszystkim Obiektem Hydrotechnicznych i Wody Polskie są zobowiązane użytkować go w sposób zgodny z jego przeznaczaniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywać go w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej".

- Jako kierownik mogę zapewnić, że dokładam wszelkich starań, by na koronie zapory czołowej były na bieżąco zbierane wszystkie śmieci, które pozostawiają osoby z niej korzystające - kończy Jakub Piechocki, kierownik zbiornika.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.