pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2543

Tatry z DIABLAKiem - turyści przemierzyli 18,2 km

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W sobotę, 26 czerwca odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK". Niestety tym razem pogoda pokrzyżowała zamiar zdobycia Ornaku (1854m n.p.m.).

Tatry z DIABLAKiem


Poranne deszcze i grzmoty krążących burz wpłynęły na decyzję przewodnika tatrzańskiego Pana Macieja i spowodowały modyfikację pierwotnej trasy. Wszystko to po to, aby nie narażać na niebezpieczeństwa doświadczonych i dobrze przygotowanych uczestników. Ostatecznie wędrówka, która rozpoczęła się w Kirach prowadziła przez Dolinę Kościeliską, Schronisko PTTK na Hali Ornak, Iwaniacką Przełęcz (1459m n.p.m.), Starorobociańską Dolinę, Dolinę Dudową, Niżną Kominiarską Dolinę, Wyżnia Kirę Miętusią, by ostatecznie wrócić do Kir. Całość trasy liczyła 18,2 km i 1056m sumy przewyższeń.

W czasie wycieczki turyści mieli możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej Schroniska PTTK na Hali Ornak. Całość wędrówki prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Pana Macieja, który z jednej strony dbał o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywał cenne informacje krajoznawcze - DZIĘKUJEMY!!! Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Zachodnich.

Pomimo tego, że przez część trasy turystom towarzyszył opad deszczu, po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - DZIĘKUJEMY!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
01.07.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej
11.07.2021r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
25.07.2021r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl
Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać .

KST "DIABLAK"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj