pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3613

[FOTO] Zakończono przebudowę wiaduktu na ul. Piaskowej w Suszcu

W piątek, 25 czerwca odbył się odbiór końcowy robót związanych z przebudową obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu. Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Gminą Suszec i Jastrzębskimi Zakładami Remontowymi.

Reklama

Zakończono przebudowę wiaduktu na ul. Piaskowej w Suszcu - 25.06.2021 · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Zakres robót obejmował m.in. odbudowę płyty pomostowej, korektę konstrukcji ustroju nośnego, wykonanie nowych nawierzchni chodników i jezdni oraz systemu odprowadzania wód.

Most trzeba było przebudować, ponieważ ekspertyza wykazała utratę nośności obiektu. Roboty rozpoczęły końcem września 2020 roku.

- To świetny przykład synergii. Dzięki współpracy z Gminą Suszec i Jastrzębskimi Zakładami Remontowymi zachowaliśmy przejezdność tego fragmentu ul. Piaskowej. Ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego tego miejsca, ponieważ droga prowadzi do terenów po kopalni "Krupiński". Jest szansa, że powstaną tu kolejne zakłady - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wartość prac związanych z przebudową wyniosła ok. 2,4 mln zł. Powiat pszczyński na realizację zadania pozyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości niemal 1,2 mln zł. Pozostałą część pokrył ze swojego budżetu oraz dzięki współpracy z Jastrzębskimi Zakładami Remontowymi. W sfinansowaniu projektu partycypowała Gmina Suszec. Roboty wykonywała wybrana w drodze przetargu Eurovia Polska S.A.

mp / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.