pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3196

Młodzi rowerzyści poznali zasady bezpiecznego zachowania na drodze

Uczniowie placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Pszczyna poznają zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Wiosną w przedszkolach i szkołach odbyły się specjalne, poświęcone bezpieczeństwu zajęcia i akcje informacyjne. Ponadto dla uczniów zorganizowano egzamin na kartę rowerową.

Reklama

karta rowerowa
Egzaminy na kartę rowerową w gminie Pszczyna · fot. materiały prasowe


W czerwcu weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Dzieci i młodzież uczęszczające do pszczyńskich placówek edukacyjnych wzięły udział w wielu spotkaniach i zajęciach, które przybliżyły im nowe zasady. Przedszkolaki brały udział w poświęconych tematowi bezpieczeństwa na drodze spacerach i spotkaniach z policjantem.

Uczniowie szkół podstawowych brali udział w specjalnych lekcjach, pogadankach, a nawet konkursach. Bezpieczeństwu poświęcone były lekcje wychowawcze i zajęcia dodatkowe. Przeprowadzono także akcje informacyjne związane z właściwym poruszaniem się pieszo, jak i na rowerze czy hulajnodze.

Tradycyjnie w okresie wiosennym w szkołach podstawowych zorganizowano egzaminy na kartę rowerową. Zainteresowanie było olbrzymie, a do egzaminów przystąpiło ponad 600 uczniów.

karta rowerowa
Egzaminy na kartę rowerową w gminie Pszczyna · fot. materiały prasowe


- Rower to w naszej gminie bardzo popularny środek komunikacji i sposób spędzania wolnego czasu. Od lat przywiązujemy wagę do nauki dzieci i młodzieży właściwego poruszania się, bezpieczeństwa - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Cieszę się, że młodzież tak licznie przystąpiła w tym roku do egzaminów na kartę rowerową. Znajomość zasad ruchu drogowego oraz świadomość i umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze z pewnością sprawdzą się w wielu sytuacjach - zaznacza.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to nie tylko edukacja, ale również infrastruktura. Gmina od lat prowadzi działania na szeroką skalę - powstają kolejne kilometry dróg rowerowych. Obecnie prowadzone są prace pomiędzy Wisłą Wielką a Łąką, a także od strony Ćwiklic w kierunku granicy gmin Pszczyna i Miedźna. Dzięki ich połączeniu z istniejącymi odcinkami zdecydowanie zwiększy się komfort poruszania na rowerze.

- Zadaniem gminy jest przygotowanie takiej infrastruktury, która zapewni mieszkańcom spokojną, pewną i bezpieczną drogę. W przypadku budowanych odcinków to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców miasta i sołectw, którzy od dawna sygnalizowali potrzebę przeprowadzenia takich inwestycji - mówi Dariusz Skrobol. - Jestem przekonany, że przygotowanie dróg rowerowych ucieszy tak samo osoby już korzystające z rowerów, jak i zachęci pozostałych mieszkańców i turystów do poruszania się po gminie na jednośladach - dodaje.

ab / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.