pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4881

Zastępca komendanta powiatowego policji przechodzi na emeryturę

Mł. insp. Piotr Kost przez cały 29-letni okres służby w policji związany jest z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego, władze powiatu podziękowały mu za niemal trzy dekady pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie. Piotr Kost początkiem lipca przejdzie na emeryturę.

Piotr Kost początkiem lipca przejdzie na emeryturę
Piotr Kost początkiem lipca przejdzie na emeryturę · fot. powiat


- Piotr Kost podczas cały okres pełnionej służby w policji uczestniczył w działaniach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Aktywnie uczestniczył w pracach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego. Ze strony Zarządu Powiatu oraz Rady Powiatu Pszczyńskiego dziękujemy za ten dorobek i życzymy jeszcze wielu aktywności - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Mł. insp. Piotr Kost służbę w policji rozpoczął 1 lipca 1992 roku na stanowisku policjanta Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Pszczynie. 1 czerwca 2003 r. został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika Sekcji Prewencji, a 1 maja 2009 r. na stanowisko naczelnika Wydziału Prewencji. Od 1 czerwca 2016 r. pełni służbę na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Pszczynie, sprawując między innymi bezpośredni nadzór nad Wydziałem Prewencji oraz Wydziałem Ruchu Drogowego.

Wielokrotnie był nagradzany przez przełożonych za swój profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywane obowiązki służbowe. Był odznaczany medalami resortowymi oraz państwowymi w tym Brązowym medalem za zasługi dla obronności, Srebrną odznaką zasłużony Policjant oraz Srebrnym medalem za długoletnią służbę.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.