pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3095

[ZDJĘCIA] Eliza Megger z LKS Pszczyna ustanowiła nowy rekord Śląska!

W niezwykle trudnych warunkach pogodowych przyszło rywalizować najlepszym lekkoatletom podczas 67. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. W niedzielę 20 czerwca na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym padło wiele świetnych wyników i gronie zawodników z nowymi rekordami życiowymi znalazła się Eliza Megger z LKS Pszczyna, która w biegu na 1500m uzyskała wynik 4:10,06 ustanawiając nowy rekord Śląska!

Eliza Megger,  rekord Śląska, Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie
Eliza Megger z LKS Pszczyna ustanowiła nowy rekord Śląska - 20.06.2021 · fot. LKS Pszczyna


Kolejne wyzwanie Elizy to udział w 97. PZLA Mistrzostwach Polski na koronnym dystansie 1500m oraz w biegu na 800m. Docelową imprezą w sezonie 2021 są Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się w dniach 8-11 lipca w Tallinie (Estonia).

- Wczorajszy Memoriał Janusza Kusocińskiego na długo pozostanie w mojej pamięci. Przede wszystkim ze względu na nowy rekord życiowy poprawiony o ponad cztery sekundy. Po drugie miałam okazję stanąć na starcie z najlepszymi zawodniczkami na tym dystansie, w tym z tegoroczna rekordzistką świata na 10 000m Gudaf Tsegay z Etiopii. Po trzecie mogłam przekonać się, czym jest bieganie w upale. Nie bez powodu stadion określa się mianem "kotła czarownic". Co do biegu- ten był chaotyczny, ale wiele mnie nauczył. Miłym zaskoczeniem była wiadomość o pobitym rekordzie Śląska. Od teraz należy do LKS Pszczyna! Mam szczęście do chorzowskiego stadionu, poprzednia życiówka pochodziła właśnie z tego miejsca. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie słowa gratulacji, jest to niezwykle budujące - mówi Eliza Megger.

Eliza Megger,  rekord Śląska, Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie


Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi młodzi reprezentanci w biegach młodzieżowych: 400m - Wiktoria Prządka 58,81 (drugi start w sezonie po kontuzji); 800m - Jakub Machulec 1:59,13 (rekord życiowy); 1500m - Sabina Głąbek 4:52,50 (rekord życiowy).

ar / pless.pl, źródło: LKS Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.