pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 czerwca 2021
  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2838

Dziś policja prowadzi kontrole na drogach - akcja "Prędkość"

Za nami:

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Już 17 czerwca potrwają działania "Prędkość". Policjanci będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

radar, kontrola prędkości
W czwartek policja będzie prowadzić kontrole prędkości · fot. KPP Pszczyna


Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną wciąż pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Podczas działań "Prędkość" szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci będą przypominać uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierujący niestosujący się do ograniczeń prędkości muszę liczyć się z konsekwencjami.

Niestety pomimo licznych działań i apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zapowiadają kolejne takie akcje w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.