pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 5623

[FOTO] Trwa budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach

Jak postępują prace przy budowie chodnika przy ul. 11 Listopada w Ćwiklicach? Inwestycja jest realizowana na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką (ulicą Męczenników Oświęcimskich) do skrzyżowania z ulicą Strzelców Podhalańskich.

Trwa budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach - 27.07.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Nowy chodnik będzie zlokalizowany po wschodniej stronie jezdni. Nawierzchnię zaprojektowano z kostki betonowej. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie również dziesięć zjazdów.

Prace wykonuje wyłoniona w drodze przetargu firma MARMASZ z Grzawy. Koszt budowy chodnika to 307 917,45 złotych.

- Budowa chodnika wzdłuż ulicy 11 Listopada to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ćwiklic. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych - mówił przed rozpoczęciem inwestycji burmistrz Dariusz Skrobol. Warto wspomnieć, że o jej realizację aktywnie zabiegali mieszkańcy sołectwa. Temat wykonania prac na ulicy 11 Listopada, choć na nieco krótszym odcinku, znalazł się między innymi wśród wniosków złożonych do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Inwestycja ucieszy nie tylko właścicieli posesji przy ulicy 11 Listopada, ale również pozostałe osoby, które na co dzień korzystają z drogi. Ulica stanowi połączenie dużej, północnej części sołectwa z drogą wojewódzką, a co za tym idzie pełni rolę łącznika dla ćwikliczan wybierających się do kościoła, na zakupy czy odprowadzających dzieci do placówek oświatowych - powiedział Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.