pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2021
  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 7383

Wizualizacja przebudowy stacji kolejowej w Goczałkowicach-Zdroju

Spółka PKP PLK opublikowała wizualizację przebudowy stacji kolejowej Goczałkowice-Zdrój.

Reklama

Dworzec Goczałkowice-Zdrój
Dworzec PKP w Goczałkowicach-Zdroju · fot. Andrzej Pawłowicz / Black & White


O planowanej inwestycji pisaliśmy wczesną wiosną. - Na przystanku powstaną dwa perony jednokrawędziowe o długości 200 m, które będą podwyższone, aby ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Zostaną wyposażone w nowe ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Powstanie przejście podziemne łączące dwa przeciwległe perony z pochylniami, co umożliwi podróżowanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się - tłumaczy Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki.

stacja goczałkowice-zdrój
Wizualizacja stacji Goczałkowice-Zdrój po przebudowie · fot. PKP PLK


Co istotne, modernizacja będzie połączona z realizowaną przez gminę Goczałkowice budową centrum przesiadkowego. W kolejnym etapie ma powstać parking po drugiej stronie torów - oba parkingi połączone będą przejściem podziemnym pod torami.

Prowadzona przez PKP PLK modernizacja obejmie też wymianę torów, sieci i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg.

ab / pless.pl

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.