pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • 16 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3102

Powstanie lokalna marka ziemi pszczyńskiej. Będzie spotkanie

Za nami:

16 czerwca o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się spotkanie poświęcone stworzeniu systemu znakowania lokalną marką ziemi pszczyńskiej produktów wytwarzanych na terenie powiatu pszczyńskiego.

marka lokalna
Powstanie lokalna marka ziemi pszczyńskiej · fot. powiat


Zainaugurowany w miniony weekend Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej potwierdził, że miejscowi producenci, rzemieślnicy, rolnicy i usługodawcy są zainteresowani stworzeniem lokalnej marki ziemi pszczyńskiej.

- Lokalni twórcy wytwarzają jakościowe produkty, które mogą stanowić o sile naszego regionu. Chcemy stworzyć warunki do tego, by mogli jeszcze lepiej się rozwijać - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dlatego trwają prace nad opracowaniem zasad przyznawania znaku jakości, stworzeniem identyfikacji wizualnej, przyznaniem certyfikatów oraz promocją produktów, które otrzymają markę. Wszystkie rozwiązania będą wypracowywane z lokalnymi producentami i usługodawcami.

W tym celu 16 czerwca o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się spotkanie poświęcone stworzeniu systemu znakowania lokalną marką ziemi pszczyńskiej produktów wytwarzanych na terenie powiatu pszczyńskiego. Organizatorzy zapraszają do udziału lokalnych producentów, przedstawicieli gmin oraz wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tworzeniu zasad przyznawania lokalnej marki.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Regionalne produkty - bogactwo pogranicza", który Powiat Pszczyński realizuje wspólnie z czeskim partnerem - MAS Pobeskydí. Jego przedstawiciele zaprezentują funkcjonowanie marki "Beskydy - originální produkt". W spotkaniu udział weźmie Leszek Richter - ekspert ds. marki regionalnej, który od 2007 r. wdraża system znakowania miejscowych produktów w Mikroregionie Górolsko Swoboda.

Mikroprojekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interrreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.