pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1720

W razie potrzeby defibrylator znajdziemy na komendzie policji

Pszczyńska komenda policji została wyposażona w defibrylator - AED. Sprzęt został umieszczony na parterze budynku, w miejscu widocznym, a przede wszystkim dostępnym. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

AED - defibrylator w pszczyńskiej komendzie policji
AED - defibrylator w pszczyńskiej komendzie policji · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńska komenda policji została wyposażona w defibrylator - AED (ang. Automated External Defibrillator). Jest to sprzęt, który niejednokrotnie ratuje życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Może zostać użyty wobec osób, które przestały oddychać i doszło do zatrzymania akcji serca.

Działanie defibrylatora polega na wysłaniu impulsu elektrycznego za pomocą elektrody umieszczonej na klatce piersiowej. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, ponieważ tuż po uruchomieniu pojawiają się komendy głosowe, które krok po kroku instruują użytkownika.

AED nie przypadkowo zostało umieszczone na parterze budynku komendy. Wybrano miejsce dostępne i widoczne. Ponadto umieszczono tabliczki informacyjne o umiejscowieniu sprzętu.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.