pless.pl

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4995

W Pszczynie rusza Akademia Aktywnego Malucha START

Artykuł sponsorowany:

Akademia Aktywnego Malucha START rozpoczyna w Pszczynie nabór na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-9 lat. Zajęcia startują od 1 lipca w Śląskim Centrum Tenisa. Przewidziano dwie grupy, zatem liczba miejsce jest ograniczona! Pierwsze zajęcia są darmowe.

W Pszczynie startuje Akademia Aktywnego Malucha - zapisy!


Akademia Aktywnego Malucha START prowadzona jest przez absolwentki AWF w Katowicach, nauczycielki wychowania fizycznego, trenerki, byłe zawodniczki - siatkarki szczebla centralnego, prywatnie przyjaciółki, ale przede wszystkim mamy od małego związane z sportem i aktywnością fizyczną. 

Mamy, które wiedzą jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju dzieci i profilaktyki zdrowia. Dla swoich dzieci szukały zajęć, które będą stawiały na wszechstronny rozwój, wprowadzą dziecko w piękny świat aktywności fizycznej i sportu. Pozwolą poprzez zabawę poznać różne dyscypliny sportowe między innymi: lekkoatletykę, gimnastykę, gry zespołowe i indywidualne. Będą zawierały elementy korektywy i profilaktyki w zakresie prawidłowej postawy ciała, ale najważniejsze - będą pomagały najmłodszym dzieciom przełamywać lęki: separacyjny oraz ważny w okresie przedszkolnym lęk adaptacyjny. 

Odpowiedzią na ich poszukiwania jest - Akademia Aktywnego Malucha START.

Akademia Aktywnego Malucha START


  • Proponujemy zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla dziewczynek i chłopców wieku od 3 do 9 lat.
  • Podstawowym celem naszych zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez bezpieczną zabawę z elementami różnych dyscyplin sportowych.
  • Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe - "maluchy" 3-5 latki, oraz "starszaki" 6-9 latki
  • Treningi odbywają sie raz w tygodniu, trwają 45 minut.
  • Grupy liczą maksymalnie 15 osób, przez co zajęcia odbywają się w kameralnej, rodzinnej atmosferze.
  • Nasi trenerzy to osoby posiadające wykształcenie pedagogiczne i odpowiednie przeszkolenie państwowe z zakresu prowadzenia zajęć sportowych w ramach rekreacji ruchowej. 
  • Program zajęć jest tak ułożony, aby nowe dzieci mogły przyłączać się do udziału  w nich dowolnym momencie w roku.
  • Treningi odbywają się w salach gimnastycznych z pełnym wyposażeniem, niezbędnym do przeprowadzenia bezpiecznych zajęć sportowych.


Nasze założenia:1. Możesz być kim zechcesz, ale musisz mieć podstawy

Udział w zajęciach pozwoli dziecku na poznanie elementów różnych dyscyplin sportowych. Zbudują szeroką bazę umiejętności, dzięki, którym będzie mogło w wieku szkolnym wybrać specjalizację w obrębie ulubionej dyscypliny sportu i kontynuować swoją sportową przygodę w ramach treningów konkretnych sekcji i klubów sportowych.

2. W zdrowym ciele zdrowy duch

Aktywność fizyczna jest obok prawidłowego odżywiania bardzo ważnym filarem dbałości o zdrowie. Nasze zajęcia mają zachęcić do udziału w aktywności fizycznej, wyrobić prawidłowe nawyki i postawy, pokazać jak w bezpieczny sposób można aktywnie spędzać czas.

3. Wychowujemy przez sport

Uczestnicząc w zajęciach dziecko nauczy się współpracy w grupie, pozna zasadę fair play, szacunku dla przeciwnika i współzawodnika oraz sędziego. Sport uczy dyscypliny, punktualności, systematyczności, obowiązkowości, poszanowania sprzętu, dbałości o porządek i wiele innych ważnych cech i postaw.

4. Naucz mnie, a pokaże innym

W dobie komputeryzacji i coraz większego wchodzenia dzieci w świat multimedialny, brakuje wzorców przekazywanych po prostu z starszych na młodszych. Dzieci wychodząc na podwórko nie wiedzą jak i w co się bawić, w co grać. Często po prostu nie chcę wychodzić. Relacje z rówieśnikami budowane są poprzez komunikatory internetowe i media społecznościowe. Brakuje tego, co było kiedyś - tłumy dzieci na trzepaku, boisku, biegających, grających w piłkę, podchody itd. Nasze zajęcia pokażą dzieciom zabawy i gry, które będą mogły same organizować na podwórku.

5. Nie boję się, bo jesteś ze mną

Zajęcia będą przyjemnością dla dzieci jeśli będą się czuły pewnie i bezpiecznie. Nikt nie da swojemu dziecku większego poczucia bezpieczeństwa niż rodzic, dlatego. aby przełamać lęk adaptacyjny na początku zajęć do aktywnej zabawy zaprosimy również rodzica, tak aby stopniowo  wdrażać dziecko do samodzielności.* 

6. Poproszę trochę biegania

Każde zdrowe dziecko posiada naturalną potrzebę ruchu i ekspresji.  Potrzeba ta jest jedną z naturalnych potrzeb młodego człowieka, oznacza to, że nie jest w stanie nad nią zapanować i musi ją nieustannie realizować, najczęściej bardzo spontanicznie. Nasze zajęcia stwarzają  bezpieczne warunki do spontanicznej zabawy I aktywności ruchowej, zaspakajają apetyt na ruch.

* (Jeżeli sytuacjia związana z obostrzeniami dotyczącymi przeciwdziałania rozwojowi pandemii wirusa COVID-19 pozwoli)

Treningi odbywają się w różnych lokalizacjach. Na terenie powiatu pszczyńskiego zajęcia prowadzimy już w Gilowicach - w środy o godzinie 17.00. Planujemy otworzyć też drugą grupę o godzinie 18.00. Zajęcia w Gilowicach odbywają się na pięknej hali LO przy ul. Korfantego 38.

W Pszczynie rozpoczynamy nabór na zajęcia w Śląskim Centrum Tenisa przy ul. Bieruńskiej 78.
Zajęcia będą się odbywać w czwartki w dwóch grupach - o 16.00 i 17.00.


Zapraszamy do zapisów - start zajęć już od 1 lipca!Pierwsze zajęcia są darmowe - zapraszamy.

Akademia Aktywnego Malucha Start S&B Sabina Bogacz

43-200 Pszczyna
ul. Ułańska 3

tel. 508432187
tel. 785947309
kom. 508432187
kom. 785947309