Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1267

Brak izolacji, zła wentylacja... Poznaj inne przyczyny zawilgocenia i chroń swój budynek!

Materiał partnera:

Regularnie wzrastający poziom wilgoci w strukturze budynku to zdecydowanie największy szkodnik dla każdego muru. Woda charakteryzuje się działaniem destrukcyjnym, negatywnie wpływając na poziom kondycji nie tylko ścian, ale również i podłóg. Jak wyglądają pierwsze sygnały, stanowiące bodziec do podejmowania specjalistycznych działań? Do kogo zwrócić się o pomoc i jaką usługę zamówić? Odpowiedzi na te oraz inne popularne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Można potraktować go jako poradnik dla osób zmagających się z problemem zawilgoconych murów.

Vademecum wiedzy na temat osuszania budynków. Poznaj przyczyny i sposoby walki z wilgocią


Kiedy i gdzie mogą występować zawilgocenia? Poznaj najpopularniejsze przyczyny



Na samym początku warto podkreślić, że problem zawilgocenia murów dotyczy nie tylko mocno przestarzałych budynków. Z takim zjawiskiem można spotkać się również w przypadku nowszych realizacji. W zdecydowanej większości przypadków destrukcja ścian spowodowana jest wadliwym systemem izolacji poziomej i pionowej lub jej całkowitym brakiem. Doświadczeni eksperci będą w tym przypadku zgodni: zawilgocenia budynków bardzo rzadko powstają tylko z jednej przyczyny. Najczęściej takich czynników jest przynajmniej kilka, a wiele z nich nie jest zależnych od siebie. To właśnie dlatego należy kompleksowo dbać o budynek. Chociażby poprzez regularną kontrolę. Za wysoki poziom zawilgocenia może odpowiadać jeszcze: powódź, uszkodzenie drenażu, pochylenie terenu na budynek, nieszczelne rynny czy zła eksploatacja konkretnych pomieszczeń

Profesjonalne osuszanie budynków uratuje nawet najbardziej zawilgoconą ścianę!



Pierwszym poważnym sygnałem informującym o konieczności zamówienia usługi specjalistycznej może być zauważalny rozwój pleśni czy grzybów. Zawilgocone mury charakteryzują się znacząco obniżoną kondycją, przez co tynk narażony jest na ukruszenie bądź masowe odpadanie. Wówczas niezbędne okazuje się osuszanie budynków. Wykonuje je chociażby firma Hydrobloker. Osuszanie polega na całkowitym usunięciu wilgoci z murów. Przy pomocy fachowej ekspertyzy i zaawansowanych narzędzi, w zdecydowanej większości udaje się pokonać nadmierną ilość wody wewnątrz budynku bądź fundamentów. Nowoczesne metody osuszania polegają przede wszystkim na wykonaniu profesjonalnej iniekcji oraz wykorzystaniu środków izolacyjnych. Całość pracy powinna zostać odpowiednio zabezpieczona. Tak, aby iniekcja nie przyniosła negatywnych rezultatów w przyszłości.