pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1142

W Goczałkowicach ruszył gminny punkt programu Czyste Powietrze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W poniedziałek 7 czerwca w Urzędzie Gminy ruszył Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze".

Urząd Gminy Goczałkowice
Urząd Gminy Goczałkowice · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Punkt służy doradztwem w zakresie udzielania dotacji w ramach programu "Czyste Powietrze". Mieszkańcy gminy Goczałkowice-Zdrój mogą uzyskać tam praktyczną pomoc w zakresie wypełniania wniosków, formularzy i rozliczeń do WFOŚiGW.

- Realizujemy nasz Program Ograniczenia Niskiej Emisji, a jednocześnie chcemy zachęcić mieszkańców Goczałkowic do korzystania z możliwości dofinansowania, jakie daje program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To doprowadzi do przyspieszenia realizacji inwestycji proekologicznych, a co za tym idzie, do poprawy jakości powietrza w gminie. A na tym wszystkim nam zależy - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Punkt został uruchomiony na mocy porozumienia zawartego pomiędzy gminą Goczałkowice-Zdrój a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W Urzędzie Gminy wydzielono specjalne stanowisko, a prowadzący je pracownik został przeszkolony przez WFOŚiGW.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze" znajduje się w pokoju nr 10 Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój (ul. Szkolna 13).

Funkcjonuje przez trzy dni w tygodniu, w następujących godzinach:

  • poniedziałek 7.30-15.30,
  • wtorek 7.30-17.00,
  • środa 10.00-12.00.


Kontakt z Gminnym Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym Programu "Czyste Powietrze" - tel. 605 688 381, mail: ochronapowietrza@goczalkowicezdroj.pl

Program "Czyste powietrze" jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można pozyskać dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Szczegóły programu Czyste Powietrze na stronie: czystepowietrze.gov.pl/

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj