pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2021
  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 8316

Geodeci będą sprawdzać grunty i budynki oraz ich przeznaczenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Starosta Pszczyński wydał komunikat w sprawie aktualizacji danych w ewidencji gruntów i budynków w Kobiórze. Do końca sierpnia trwać będą prace związane z weryfikacją danych ewidencji gruntów i budynków dla całego obszaru gminy Kobiór.

Urząd Gminy w Kobiórze, UG Kobiór
Gmina Kobiór z lotu ptaka · fot. pless.pl


Upoważnieni pracownicy firmy geodezyjnej będą sprawdzać przeznaczenie budynków znajdujących się na posesjach oraz to, czy widnieją one w istniejących rejestrach i mapach. Będą też weryfikować zagospodarowanie nieruchomości.

Ewentualne niezgodności będą uzupełniane. Zbierane informacje będą służyć wyłącznie aktualizacji rejestrów i dostosowaniu ich do wymogów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Rozporządzenie ministra nakłada na mieszkańców obowiązek aktualizacji danych w ewidencji. Powiat Pszczyński ułatwia to zadanie, zlecając je firmie geodezyjnej, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą w tej sprawie osobiście przychodzić do urzędu.

Weryfikację danych ewidencji przeprowadza firma Geo-Station z Rybnika. Każdy pracownik będzie posiadał imienne zaświadczenie, uprawniające do wykonywania prac. Gmina Kobiór prosi mieszkańców o umożliwienie geodetom wstępu na posesje celem dokonania pomiarów i zebrania brakujących informacji.

ar / pless.pl
źródło: Powiat, UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj