pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 czerwca 2021
  • wyświetleń: 8585

Burmistrz wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbywały się w ostatnim tygodniu maja spotkania burmistrza Dariusza Skrobola z małżeństwami świętującymi "Złote Gody". Wśród Jubilatów były również małżeństwa, które wspólnie przeżyły 60 i 70 lat.

Jubileusze małżeńskie - 25-27.05.2021 · fot. Oskar Piecuch, Piotr Łapa / UM Pszczyna


Dotychczas jubileusze miały miejsce w jednym z lokali gastronomicznych, gdzie uczestnicy mogli wspólnie spotkać się z przedstawicielami Urzędu Miejskiego. Drugi rok z rzędu, w związku z obostrzeniami sanitarnymi, spotkania z jubilatami odbywały się na terenie urzędu.

Małżeństwom świętującym 50 lat po ślubie burmistrz wręczał Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także listy gratulacyjne wraz z nagrodami.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta RP osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Zgłoszenia przekazywane są do Kancelarii Prezydenta za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego, na wniosek osób obchodzących jubileusz. Wcześniej jubileusz taki należy zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego (dla osób z gminy Pszczyna będzie to USC w Pszczynie - tel. 32 449 39 38).

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.