pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3469

Mieszkanka Krakowa okradziona w powiecie. Odzyskano część gotówki

Do pszczyńskiego Oficera Dyżurnego kilka dni temu, tuż po godzinie 6.00 rano wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży gotówki. Patrol policji doprowadził do zatrzymania sprawców. Funkcjonariusze odzyskali dużą część skradzionych pieniędzy, które zostały już zwrócone pokrzywdzonej.

złodziej, kradzież gotówki
fot. KPP Pszczyna


Kilka dni temu do pszczyńskiego Oficera Dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży gotówki. Na miejsce został skierowany patrol, który ustalił, że 39-latce z Krakowa, która tymczasowo przebywała na terenie powiatu, zostały skradzione pieniądze w wysokości około 2500 złotych.

Policjanci szczegółowo wypytali o wszelkie okoliczności sprawy, miejsca przebywania i przechowywania gotówki. W wyniku informacji, jakie uzyskali, wytypowali potencjalnych sprawców kradzieży, a następnie rozpoczęli poszukiwania ewentualnych sprawców. W efekcie działań kolejno dokonali wylegitymowania i wywiadu z typowanymi osobami.

Podczas rozmowy żadna z osób nie przyznała się do dokonania kradzieży. Natomiast to nie uśpiło czujności policjantów, którzy obserwowali nerwowe zachowania swoich rozmówców. Potencjalni sprawcy zostali przeszukani, a w rezultacie ujawnili część skradzionej gotówki - ponad 2 tysiące złotych. Osoby zostały zatrzymane, a także usłyszały zarzuty, a odzyskana gotówka została zwrócona właścicielce.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.