pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 1680

Zapaśniczka Amelia Tomala z GKS Piast Wola wicemistrzynią Europy!

Amelia Tomala została srebrną medalistką Mistrzostw Europy U-15 w zapasach. Zawodniczka klubu GKS Piast Wola zdobyła drugi w karierze tytuł wicemistrzyni Europy!

Zapaśniczka Amelia Tomala srebrną medalistką ME - 29.05.2021
Zapaśniczka Amelia Tomala srebrną medalistką ME - 29.05.2021 · fot. Norbert Warchoł


Amelia Tomala (46 kg) z klubu GKS Piast Wola zdobyła drugi w karierze tytuł wicemistrzyni Europy w zapasach. W dniach 27-30 maja w Sofii - stolicy Bułgarii odbyły się Mistrzostwa Europy U-15 w zapasach. Nasza zawodniczka startowała w kat. wagowej do 46 kg.

Amelia wywalczyła drugi w karierze tytuł wicemistrzyni Europy. Podobnie jak przed dwoma laty na jej drodze do zdobycia europejskiego złota stanęła przeciwniczka zza wschodniej granicy, Rosjanka Olga Ovchinnikowa.

Zapaśniczka Amelia Tomala srebrną medalistką ME - 29.05.2021
Zapaśniczka Amelia Tomala srebrną medalistką ME - 29.05.2021 · fot. Norbert Warchoł


Amelia ponownie z nią przegrała i ponownie na jej szyi zawisł srebrny krążek. Zawodniczka powtórzyła niesamowity wynik. Dwa medale w tej kategorii wiekowej na imprezie mistrzowskiej to nie lada wyczyn. Do trzech razy sztuka!

Wielkie gratulacje dla Amelii i jej trenerów!

ar / pless.pl, źródło: Polski Związek Zapaśniczy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.