pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2021
  • wyświetleń: 2345

[WIDEO] Brzmienie "Wiosny" w wiosennym parku - 65 lat Ogniska

Pszczyńskie Ognisko Muzyczne przedstawia kolejny, trzeci już odcinek projektu "Cztery Pory Roku w Pszczynie", zrealizowany z okazji jubileuszu 65-lecia działalności.Jak możecie się domyślić, jest to odcinek pod tytułem "Wiosna", a nie ma chyba piękniejszego wiosennego utworu niż fragment początkowy I części Koncertu nr 1 E-dur "Wiosna" Vivaldiego. Za jego wykonanie odpowiada klasa skrzypiec, której opiekunem jest pan Krzysztof Misiurek. Na gitarze zagrała Sylwia Wituła.

Nagranie odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury, a masteringiem zajął się Bartosz Góra z HUGEstudio. Teledysk został zrealizowany przez Klik Film. Kierownik produkcji: Joanna Wiktorko.

Cztery Pory Roku - Wiosna w wykonaniu młodych muzyków z Ogniska Muzycznego w Pszczynie
Cztery Pory Roku - Wiosna Vivaldiego w wykonaniu młodych muzyków z Ogniska Muzycznego w Pszczynie - 05.2021 · fot. Oscar Rak / Klik Film


Przypomnijmy, że jubileuszowa realizacja Ogniska objęła dwa projekty - "Cztery pory roku w Pszczynie" oraz "Pszczyńskie Impresje Zimowe". Ognisko Muzyczne i jego dyrektor Joanna Wiktorko zaprosili do współpracy Prywatną Szkołę Baletową w Bielsku-Białej wraz z choreograf Aleksandrę Jurczak. Swój udział w projekcie miał także Czesław Mozil, który w 2019 roku współpracował z Ogniskiem przy pracy nad płytą "Kiedyś to były święta". Wszystkie odcinki można obejrzeć na kanale YouTube Ogniska - kliknij tutaj, by przejść do playlist.

Odcinek "Wiosna" objęty jest patronatem honorowym:
  • Burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola,
  • Starosty pszczyńskiego, Barbary Bandoły,
  • Muzeum Zamkowego w Pszczynie.


Sponsorem odcinka jest Urząd Miejski w Pszczynie.

ar / pless.pl, źródło: Ognisko Muzyczne w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.