pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2021
  • wyświetleń: 1988

Przy ul. Fitelberga w Łące powstaną nowe miejsca postojowe

Powstanie projekt przebudowy ulicy Fitelberga w Łące. Wzdłuż ulicy zaprojektowane zostaną miejsca postojowe.

Przy ul. Fitelberga w Łące wykonane zostaną nowe miejsca postojowe
Przy ul. Fitelberga w Łące wykonane zostaną nowe miejsca postojowe · fot. UM Pszczyna


Projekt będzie obejmował odcinek o długości około 115 metrów, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Dygasińskiego a istniejącym parkingiem. W sąsiedztwie znajduje się między innymi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące.

- Projekt przebudowy ul. Fitelberga w celu budowy miejsc postojowych ma przede wszystkim na służyć podniesieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - mówi Michał Ziebura, radny z Łąki.

Jak zaznacza, obecnie ul. Fitelberga na odcinku szkoły jest wąska i pomimo zakazu parkowania dochodzi tam, szczególnie w godzinach lekcyjnych, do niebezpiecznych sytuacji. - O wykonanie przebudowy wnioskowali rodzice, dyrekcja szkoły oraz rada sołecka. Dziękuję burmistrzowi oraz skarbnikowi gminy za ujęcie projektu tej drogi w budżecie i realizację postulatów mieszkańców - dodaje.

Koszt przygotowania dokumentacji to 23.062,50 złotych. Projekt przygotuje Pracownia Projektowa Niweleta z Bielska-Białej.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.