pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1682

Gmina zleciła wykonanie projektu ul. Brandysa na os. Powstańców Śl.

W kolejnych kilku miesiącach wykonana zostanie dokumentacja przebudowy ulicy ks. gen. Jana Brandysa w Pszczynie.

Gmina zleciła wykonanie projektu ul. Brandysa na os. Powstańców Śl.
Gmina zleciła wykonanie projektu ul. Brandysa na os. Powstańców Śl. · fot. UM Pszczyna


Droga znajduje się na osiedlu Powstańców Śląskich. Liczy około 185 metrów. Odwodnienie zostanie poprowadzone poprzez istniejącą kanalizację deszczową i zaprojektowane wpusty. Wykonawca projektu w ramach zadania zobowiązany został do oceny stanu technicznego kanału kanalizacji i w razie konieczności do zaprojektowania jego wymiany lub remontu.

Za przygotowanie dokumentacji gmina zapłaci 27 306 złotych. Przygotuje ją wyłoniona w drodze przetargu Pracownia Projektowa Niweleta z Bielska-Białej.

Projekt przebudowy ulicy Brandysa to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Powstańców Śląskich. W ostatnim czasie gmina zleciła wykonanie dokumentacji dla trzech dróg w tej części gminy. - Najpierw podpisaliśmy umowy na projekty przebudowy ulic Maksymiliana Cichego i Ułanów Pszczyńskich, teraz na projekt dla ulicy ks. gen. Jana Brandysa - mówi Dariusz Skrobol. W kolejce jest jeszcze dokumentacja uwzględniająca dokończenie ulicy Ludwika Musioła. - Tę chcielibyśmy także opracować w najbliższych miesiącach - dodaje burmistrz Pszczyny.

Warto odnotować, że w minionym roku na osiedlu przebudową objęta została ulica Franciszka Lercha. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową na dwóch odcinkach o łącznej długości 293 metrów.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.