pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2021
  • wyświetleń: 3069

Wielorodzinny budynek w Łące zostanie ocieplony

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Trwają prace związane z ociepleniem wielorodzinnego budynku w Łące znajdującego się przy ul. Tysiąclecia. To ostatni z czterech obiektów, który przejdzie termomodernizację w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, na które gmina Pszczyna uzyskała dofinansowanie w kwocie 541 307,00 zł.

Wielorodzinny budynek w Łące zostanie ocieplony
Wielorodzinny budynek w Łące zostanie ocieplony · fot. UM Pszczyna


Wcześniej przeprowadzono modernizację budynków przy ulicach Wodzisławskiej, Staromiejskiej oraz Kopernika w Pszczynie. Tam większość prac już została zrealizowana.

- W ramach kompleksowej termomodernizacji, na którą gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie zostaną ocieplone cztery budynki wielorodzinne. W Łące wymieniono już stolarkę okienną. W najbliższym czasie stare grzejniki w budynku przy ul. Wodzisławskiej zostaną zastąpione nowymi. Dwa lata temu zamontowano tam nowoczesne kotły gazowe. Przy okazji chciałbym zachęcić wspólnoty do tego, aby skorzystać z pilotażowego programu Czyste Powietrze, który jest dedykowany mieszkańcom naszej gminy. Można starać się o dofinansowanie nawet do 290 tys. zł - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii, emisji dwutlenku węgla i pyłów do atmosfery.

Zgodnie z zawartymi umowami po przeprowadzonym przetargu koszt realizacji inwestycji wyniesie 780 812,30 zł, z czego 541 307,00 zł stanowi dofinansowanie.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj