pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 7483

27-letni złodziej wpadł na gorącym uczynku. Kradł głównie alkohol

Policjanci pszczyńskiej Komendy zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę licznych kradzieży. Mężczyźnie został postawiony zarzut kradzieży w czynie ciągłym. Odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zawodowy złodziej w rękach pszczyńskich policjantów
Zawodowy złodziej w rękach pszczyńskich policjantów · fot. KPP Pszczyna


Policjanci pszczyńskiej Komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który "trudnił się kradzieżami". W toku czynności ustalono, że 27-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego kradnie, a następnie sprzedaje skradzione towary. Łup stanowią przede wszystkim droższe alkohole. Tym razem padło na sklep Biedronka w Ćwiklicach. Sprawca działał w sposób przemyślany, ponieważ jednorazowa wartość towarów była często skrupulatnie wyliczona. Takie zachowanie miało na celu kwalifikację jego czynu jako wykroczenie.

Sprawca został zatrzymany. Wartość całego skradzionego mienia wyniosła 1008,93 zł. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie 12 maja przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży w czynie ciągłym. Oznacza to, że sumują się wszystkie kradzieże popełnione przez mężczyznę, które miały miejsce w krótkich odstępach czasu. Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje 5 lat więzienia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.