pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 19122

W Studzienicach ujawniono nielegalne składowisko odpadów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Bielska-Białej, za pomocą zdjęć z drona, ujawnili nielegalne postępowanie z odpadami w Studzienicach. Stwierdzono zbieranie i przetwarzanie odpadów bez zezwolenia. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara w wysokości do 1 mln zł.

Nielegalne składowisko odpadów w Studzienicach
Nielegalne składowisko odpadów w Studzienicach · fot. twitter.com/PL_GIOS


Odpady zostały ujawnione w ostatnich dniach, a zakres działań kontrolnych jest bardzo obszerny. W tej sytuacji pracownicy WIOŚ zakładają, że potrwają one przez dłuższy czas.

- Kontrola interwencyjna prowadzona jest w podmiocie gospodarczym, na terenie działalności którego odpady zostały ujawnione. Oględziny przeprowadzone przez inspektorów wykazały, że na działce przy ul. Jaskółek 12 w Studzienicach magazynowane i przetwarzane są duże ilości odpadów. Są to odpady tworzyw sztucznych, z urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Na tym etapie nie stwierdziliśmy odpadów niebezpiecznych - informuje nasz portal Małgorzata Zielonka, Naczelnik Wydziału Administracyjno-Organizacyjnego.

Jak dodaje rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach: "firma magazynuje i przetwarza odpady bez wymaganych prawem dokumentów, w tej sytuacji po kontroli prowadzić będziemy postępowania administracyjne w kierunku wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej, której górna granica to 1 milion złotych. Więcej informacji będziemy mogli udzielić dopiero po zakończeniu naszych działań".

Jak informują mieszkańcy, problem jest znany od lat. Poniżej załączamy post zamieszczony na facebookowym profilu sołectwa Studzienice 15 kwietnia 2019 roku.

Loading...

BM / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj