pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1847

Piętro Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego wymaga remontu

W 2018 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami Intelektualnymi Koło w Piasku opuściło I piętro budynku Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Pszczynie, przy ul. Antesa 1, którego podmiotem tworzącym jest gmina Pszczyna. Użytkowanie ww. piętra nie jest jednak możliwe bez przeprowadzenia generalnego remontu - tak uważają radni Rady Miejskiej, którzy zwrócili się w tej sprawie z interpelacją do burmistrza.

Pszczyński Ośrodek Rehabilitacyjno -Terapeutyczny w Pszczynie, port
Pszczyński Ośrodek Rehabilitacyjno -Terapeutyczny w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


Marcelina Leki, Maria Szostak, Marta Wojciechowska-Smolarz, Monika Rąba, Krystyna Fuławka oraz Ireneusz Gruszka zawnioskowali o rozważenie przeznaczenia środków finansowych w wysokości 100 tys. zł na zadanie pt. "Wykonanie projektu prac remontowych I piętra budynku Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Pszczynie, przy ul. Antesa 1". Jak argumentują, ze świadczeń zdrowotnych powyższego Ośrodka korzystają mieszkańcy zarówno gminy Pszczyna, jak i powiatu pszczyńskiego oraz okolic. Podkreślają, że w POR-T działa jedyna poradnia na terenie powiatu pszczyńskiego zajmująca się rehabilitacją i terapią dzieci w ramach umowy z NFZ tj. "Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego".

- Z uwagi na pozyskanie w roku 2019 wyższych o około 50% kontraktów w zakresie Rehabilitacji Ruchowej, a tym samym konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu, ilość pomieszczeń na parterze okazuje się niewystarczająca. Równocześnie konieczne jest zagospodarowanie i użytkowanie pomieszczeń I piętra, a także rozszerzenie działalności Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. Powyższe poprawi dostępność do świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców gminy Pszczyna i powiatu pszczyńskiego oraz umożliwi zwiększenie oferty w zakresie różnych terapii, w tym tzw. rehabilitacji pocovidowej - piszą wnioskodawcy.

Jak zapewnił w odpowiedzi burmistrz Dariusz Skrobol: - środki finansowe na realizację zawnioskowanych prac projektowych zostaną zabezpieczone w bieżącym budżecie gminy.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.