pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 5289

Pszczyńscy mundurowi oddali hołd zastrzelonemu policjantowi

4 maja zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W piątek, 7 maja o godzinie 12.00 odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego na służbie policjanta. W tym samym czasie funkcjonariusze pszczyńskiej komendy oddali cześć zmarłemu.

Pszczyńscy mundurowi oddali hołd zastrzelonemu policjantowi
Pszczyńscy mundurowi oddali hołd zastrzelonemu policjantowi - 7.05.2021 · fot. KPP Pszczyna


We wtorek, 4 maja w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z Wydziału Prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo reanimacji, życia 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

6 maja na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

młodszy aspirant Michał Kędzierski
młodszy aspirant Michał Kędzierski · fot. KPP Racibórz


W piątek, 7 maja odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego policjanta. Funkcjonariusze pszczyńskiej komendy oddali cześć zmarłemu poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz oddanie honoru. Całość odbyła się przed Muzeum Zamkowym.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.