pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 9844

17-latek będzie ukarany za zdezorganizowanie lekcji online

Uczniowie z klasy ósmej rozesłali link do lekcji chemii w celu jej dezorganizacji. Po przeprowadzonych czynnościach ustalono sprawcę, a następnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Sprawcy grozi grzywna do 3 tysięcy złotych.

Pandemia i czas nauki zdalnej to bardzo trudny etap w edukacji młodych ludzi. Po roku uczniowie przyzwyczaili się do rzeczywistości on-line. Jednak chyba nie nauczyli się, że życie w sieci jest oparte na podobnych zasadach, jak to w rzeczywistości. Na początku marca 2021 roku uczniowie klasy ósmej w ramach "dobrej zabawy" zaprosili na swoją lekcję kilkadziesiąt osób w celu jej dezorganizacji. Podczas rozsyłania linku z ową propozycją mało kto z nich zdawał sobie sprawę z konsekwencji.

Policjanci z Wydziału Wykroczeń pszczyńskiej komendy po zdarzeniu przyjęli zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia polegającego na świadomym utrudnianiu lekcji. Następnie przeprowadzili czynności i przesłuchali świadków. W efekcie ustalili sprawcę tego wykroczenia. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Młody mężczyzna utrudniał użytkownikom udział w zajęciach poprzez używanie wulgaryzmów, włączanie muzyki i obrażanie nauczyciela. Wobec nastolatka skierowano już wniosek do sądu o ukaranie. Za powyższe wykroczenie grozi grzywna do 3 tysięcy złotych.

- Nowoczesne technologie z jednej strony bardzo ułatwiają nam życie, lecz z drugiej powodują, że korzystając ze zdobyczy techniki, pozostawiamy wiele cyfrowych śladów. Pamiętajmy, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a to, co raz umieścimy, zostanie tam na bardzo długo - przypominają policjanci.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.