pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 3755

[WIZUALIZACJE] W SP nr 6 i ZS nr 3 powstaną Zielone Pracownie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Do tegorocznej edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęły 133 wnioski. 61 najlepszych projektów otrzyma dotacje. Wśród nich znalazły się wniosek powiatu pszczyńskiego na utworzenie zielonej pracowni w ZS nr 3 w Pszczynie, a także projekt SP nr 6 na stworzenie pracowni biologiczno-geograficznej.

Przykładowa wizualizacja Zielonej Pracowni w SP nr 6 w Pszczynie


Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie została jednym z laureatów konkursu Zielona Pracownia 2021 organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i otrzyma ok. 40 tysięcy złotych dofinansowania na stworzenie pracowni biologiczno-geograficznej.

Dotacja zostanie przeznaczona na: remont pracowni i zakupu pomocy dydaktycznych, w tym modelu płyt tektonicznych, symulatora obiegu wody w przyrodzie, próbek rodzajów gleb, zestawu kompasów, globusa, map ściennych, walizki ekobadacza, schematów magnetycznych układu oddechowego i pokarmowego, obiegu krwi, mikroskopu i preparatów mikroskopowych, modeli magnetycznych komórek zwierzęcych, roślinnych, plansz edukacyjnych, a także sprzętu audiowideo i komputerowego (m.in. monitora, laptopa, interaktywnych plansz przyrodniczych) oraz wyposażenie pracowni (stolików, krzeseł, regałów, szaf, stojaków i wieszaków na mapy, tablicy edukacyjnej oraz kosza do segregacji odpadów).

Pracownia biologiczno-geograficzna zostanie udostępniona uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie w roku szkolnym 2021/2022.

Wizualizacja zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 w Pszczynie.
Wizualizacja zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 w Pszczynie


Powiat pszczyński znalazł się w gronie laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzyma dotację w wysokości 32 tys. zł na utworzenie zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 133 wnioski. 61 najlepszych projektów otrzyma dotacje. Wśród nich znalazł się wniosek powiatu pszczyńskiego na utworzenie zielonej pracowni w ZS nr 3 w Pszczynie "Poznajemy i szanujemy przyrodę". Projekt powiatu pszczyńskiego został nagrodzony już we wcześniejszym konkursie "Zielona pracownia_projekt’2021" kwotą 8 tys. zł. Łącznie na utworzenie pracowni w ZS nr 3 pozyskano zatem 40 tys. zł.

- W ramach projektu "Poznajemy i szanujemy przyrodę" w jednym ze szkolnych pomieszczeń powstanie nowoczesna pracownia przyrodnicza, w której będą odbywać się między innymi lekcje przyrody, biologii i chemii. W pomieszczeniu zostaną przeprowadzone prace remontowe, a pracownia zostanie wyposażona w tablicę interaktywną, laptop i pomoce dydaktyczne. Wydzielone zostaną stanowiska do ćwiczeń, hodowli i eksperymentów - mówi Grzegorz Kuczera, dyrektor ZS nr 3 w Pszczynie.

W ostatnich latach powiat pszczyński pozyskał kilka mln zł na utworzenie nowoczesnych pracowni do nauki zawodu w szkołach ponadpodstawowych. - Nasi pracownicy solidnie piszą projekty i wnioski, dzięki czemu pozyskujemy sporo środków zewnętrznych. Warto po nie sięgać, jesteśmy wtedy w stanie zrobić znacznie więcej, niż pozwala nam na to budżet. Kilka miesięcy temu, również dzięki środkom zewnętrznym wyremontowaliśmy kuchnię i stołówkę w tej placówce - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Będzie to kolejna zielona pracownia, na którą powiat pszczyński pozyskał dotację. W 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie utworzono nowoczesną szkolną pracownię fizyczno-chemiczno-ekologiczną.

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj